Połącz się z nami

Newsy

Nowy model Google Glass już w drodze

Okulary Google Glass, czyli wielki hit, który miał zrewolucjonizować sposób w jaki komunikujemy się ze światem i konsumujemy multimedia, wraca w nowej odsłonie. Po miażdżących recenzjach pierwszej iteracji Glass, firma Google postanowiła zmienić nieco target swojego gadżetu.

Nowy model o nazwie Enterprise Edition (lub Google Glass 2 jak kto woli) będzie skierowany wyłącznie do klienta biznesowego. Z doniesień wynika, że nowe okulary Google otrzymają szersze szkło z interfejsem i procesor Intela. Pierwsza zmiana pozwoli użytkownikom swobodniej sterować funkcjami Glass przy mniejszym wysiłku oka. Był to jeden z najczęstszych problemów zarejestrowany przez posiadaczy modelu Explorer. Druga zmiana dotyczy wymiany dotychczasowego procesora ARM na Intela, a konkretnie model Atom. Co ciekawe, ten ostatni nie może się poszczycić szczególnie małym apetytem na prąd. Tym bardziej dziwi fakt, że Google zapewnia, iż nowy Glass będzie miał dużo lepszą wydajność na baterii niż jego poprzednik, który potrafił paść już po kilku godzinach od naładowania. W tej chwili nie ogłoszono jeszcze oficjalnej daty premiery Enterprise Edition.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

NVIDIA wykupuje ARM za 40 mld USD

Newsy

Intel padł ofiarą poważnego wycieku danych

Newsy

Apple WWDC 2020: komputery Mac otrzymają procesory ARM

Newsy

Apple planuje wykorzystanie procesorów ARM w komputerach Mac

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!