Połącz się z nami

Newsy

Darmowe WiFi na górze Fudżi

Zakładając, że udało ci się wspiąć na najwyższy szczyt w Japonii, który znajduje się na wysokości 3776 metrów, możesz się spodziewać kilku rzeczy. Na pewno będziesz zmęczony, widok będzie zapierał dech w piersiach i będziesz w stanie sprawdzić maila oraz skomentować wpisy znajomych na Facebooku. Może to ostatnie nie jest takie do końca oczywiste, ale wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie.

Japońskie władze mają zamiar zainstalować osiem hotspotów z darmowym internetem na różnych wysokościach góry Fudżi. Ostatni z nich miałby się znaleźć na szczycie. Wykonawcą tego projektu jest firma NTT Docomo, która poza infrastrukturą ma zbudować kilka obozów dla osób spragnionych dostępu do sieci. Pomysłodawcy projektu zapewniają, że WiFi ma służyć przede wszystkim podróżnikom, którzy znajdą się w sytuacji wymagającej interwencji służb ratunkowych lub kiedy będą potrzebowali aktualnych danych pogodowych. Każdy punkt będzie dostępny dla podróżników po wpisaniu odpowiedniego hasła. Co ciekawe, owe hasło będzie aktywne jedynie przez 72 godziny od pierwszego logowania, więc jeśli masz zamiar pobrać dziesięć sezonów „Przyjaciół” na szczycie góry Fudżi, to możesz się bardzo zawieść.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink

Newsy

TP-Link OneMesh – sieć idealna?

Publikacje

TEST: TP-Link Archer AX20

Testy

Kolejny pomyślny start satelitów Starlink

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!