Połącz się z nami

Newsy

Restrukturyzacja działu mobilnego Microsoftu

Kiedy Microsoft wykupił dział mobilny Nokii, większość obserwatorów rynku opłakiwała odejście niegdyś największego gracza na rynku telefonów komórkowych do lamusa. Co ciekawe, po ostatnich doniesieniach giganta z Redmond coraz bardziej widać, że to właśnie Finowie wyszli lepiej na tym interesie.

Microsoft poinformował, że w ramach nadchodzącej restrukturyzacji swojego działu mobilnego będzie zmuszony zwolnić 7800 pracowników (głównie z działu mobilnego) i odpisać aktywa nabyte od Nokii o wartości 7,6 mld USD. W ten sposób Satya Nadella, CEO Microsoftu, chce tchnąć nowe życie w dział, który od dłuższego czasu nie przynosi jego firmie wymiernych korzyści. Nowy plan zakłada stworzenie urządzeń, które będą w stanie konkurować z produktami takich firm jak Apple czy Samsung, bez potrzeby tworzenia kilku różnych linii budżetowych smartfonów. Dla przypomnienia Microsoft pierwotnie wykupił Nokię za 7,2 mld USD.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Project Latte – aplikacje z Androida na Windowsie

Newsy

Xiaomi Poco M3 – smartfon z baterią 6000 mAh

Newsy

Huawei ostatecznie sprzedaje markę Honor

Newsy

TEST: OnePlus Nord

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!