Połącz się z nami

Newsy

Samsung opracował ładowarkę Qi z czyszczeniem UV

Zabija do 99% bakterii i szybko uzupełnia poziom baterii.

Powierzchnia naszego smartfona to jedna z najbrudniejszych rzeczy, z jakimi mamy kontakt na co dzień – nawet dziesięciokrotnie bardziej zanieczyszczona niż deska w toalecie. Właśnie dlatego gadżety służące do dezynfekcji telefonów stają się coraz popularniejsze.

Najnowsza propozycja Samsunga, ITFIT UV, to przede wszystkim urządzenie do czyszczenia smartfona i innych gadżetów. Wykorzystuje ona promieniowanie UV-C, zabójcze dla mikroorganizmów, ale bezpieczne dla sprzętu elektronicznego. Dezynfekcja gadżetu trwa 10 minut; w tym czasie ginie do 99% bakterii, które znajdowały się na powierzchni urządzenia. Produkt potrafi jednak pracować też w trybie ładowarki Qi – lampa UV jest wtedy wyłączana, a 10-watowa ładowarka USB-C uzupełnia baterię umieszczonego wewnątrz sprzętu.

Ładowarka ITFIT UV na chwilę obecną dostępna jest jedynie w Tajlandii, gdzie kosztuje 1590 THB (ok. 200 PLN). Opis produktu co prawda nie wskazuje, że jest on zdolny do usuwania wirusa SARS-CoV-2, ale przeprowadzone badania potwierdzają, że promieniowanie UV-C jest jednym z najskuteczniejszych środków unieszkodliwiających patogeny z rodziny koronawirusów. Potwierdza to komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego, który wyjaśnia, że UV-C niszczy warstwę ochronną wirusa. Nie należy stosować go jednak bezpośrednio na ludzką skórę, może mieć ono bowiem szkodliwy wpływ na zdrowie człowieka.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Oppo Find X2 Pro

Testy

Donald Trump blokuje możliwość transakcji z WeChat i ByteDance

Newsy

Intel padł ofiarą poważnego wycieku danych

Newsy

Unpacked 2020: kolejne nowości od Samsunga

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!