Połącz się z nami

Newsy

Nowe zabezpieczenia biometryczne w mBanku

System rozpozna, czy to na pewno my korzystamy z komputera.

Obrona przed atakami phishingowymi i innymi sposobami wyłudzenia danych dostępu do konta jest trudna. mBank postanowił wprowadzić nowe narzędzie chroniące użytkowników przed dostępem osób trzecich do ich funduszy – biometrię behawioralną.

Jak będzie działał system biometryczny Digital Fingerprints? Pierwszym krokiem będzie stworzenie indywidualnego profilu korzystania z usług bankowych. Za zgodą klienta zebrane zostaną dane dotyczące tego, w jaki sposób korzysta on z klawiatury i myszy. Zapisana zostanie standardowa szybkość pisania, zakres ruchów, jakie wykonujemy kursorem, sposób poruszania się po portalu i wiele innych czynników. W oparciu o nie powstanie wzorzec zachowań, za pomocą którego portal będzie nas rozpoznawał w czasie rzeczywistym. Jeśli z konta skorzysta ktoś, kogo ruchy nie będą pasowały do przypisanego profilu, system wykryje go i wyloguje z konta.

Pilotażowe testy biometrii behawioralnej są już dostępne dla klientów mBanku – weźmie w nich udział pierwsze 50 tysięcy chętnych. Jeśli system przejdzie test i zostanie zaakceptowany przez użytkowników, trafi od do wszystkich klientów. mBank nie zamierza jednak wprowadzić obowiązku korzystania z biometrii, a każdy użytkownik będzie mógł zdecydować, czy odpowiada mu fakt, że system na bieżąco gromadzi dane dotyczące tego, jak korzystamy z portalu. Okres testowy potrwa do końca 2019 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Mateusz

    15/12/2018 dnia 08:15

    Dzięki za artykuł Agnieszko. WIęcej informacji o tym jak działamy jest tu: https://fingerprints.digital/pl/funkcjonalnosc/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Poważna awaria w Banku Millennium

Newsy

Błąd bezpieczeństwa złącza Thunderbolt

Newsy

Atak hakerski na Virgin Mobile Polska

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!