Połącz się z nami

Newsy

Nowe zabezpieczenia biometryczne w mBanku

System rozpozna, czy to na pewno my korzystamy z komputera.

Opublikowane

dnia

Obrona przed atakami phishingowymi i innymi sposobami wyłudzenia danych dostępu do konta jest trudna. mBank postanowił wprowadzić nowe narzędzie chroniące użytkowników przed dostępem osób trzecich do ich funduszy – biometrię behawioralną.

Jak będzie działał system biometryczny Digital Fingerprints? Pierwszym krokiem będzie stworzenie indywidualnego profilu korzystania z usług bankowych. Za zgodą klienta zebrane zostaną dane dotyczące tego, w jaki sposób korzysta on z klawiatury i myszy. Zapisana zostanie standardowa szybkość pisania, zakres ruchów, jakie wykonujemy kursorem, sposób poruszania się po portalu i wiele innych czynników. W oparciu o nie powstanie wzorzec zachowań, za pomocą którego portal będzie nas rozpoznawał w czasie rzeczywistym. Jeśli z konta skorzysta ktoś, kogo ruchy nie będą pasowały do przypisanego profilu, system wykryje go i wyloguje z konta.

Pilotażowe testy biometrii behawioralnej są już dostępne dla klientów mBanku – weźmie w nich udział pierwsze 50 tysięcy chętnych. Jeśli system przejdzie test i zostanie zaakceptowany przez użytkowników, trafi od do wszystkich klientów. mBank nie zamierza jednak wprowadzić obowiązku korzystania z biometrii, a każdy użytkownik będzie mógł zdecydować, czy odpowiada mu fakt, że system na bieżąco gromadzi dane dotyczące tego, jak korzystamy z portalu. Okres testowy potrwa do końca 2019 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Mateusz

    15/12/2018 o 08:15

    Dzięki za artykuł Agnieszko. WIęcej informacji o tym jak działamy jest tu: https://fingerprints.digital/pl/funkcjonalnosc/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne