Połącz się z nami

Newsy

Nowe zabezpieczenia biometryczne w mBanku

System rozpozna, czy to na pewno my korzystamy z komputera.

Opublikowane

dnia

Obrona przed atakami phishingowymi i innymi sposobami wyłudzenia danych dostępu do konta jest trudna. mBank postanowił wprowadzić nowe narzędzie chroniące użytkowników przed dostępem osób trzecich do ich funduszy – biometrię behawioralną.

Jak będzie działał system biometryczny Digital Fingerprints? Pierwszym krokiem będzie stworzenie indywidualnego profilu korzystania z usług bankowych. Za zgodą klienta zebrane zostaną dane dotyczące tego, w jaki sposób korzysta on z klawiatury i myszy. Zapisana zostanie standardowa szybkość pisania, zakres ruchów, jakie wykonujemy kursorem, sposób poruszania się po portalu i wiele innych czynników. W oparciu o nie powstanie wzorzec zachowań, za pomocą którego portal będzie nas rozpoznawał w czasie rzeczywistym. Jeśli z konta skorzysta ktoś, kogo ruchy nie będą pasowały do przypisanego profilu, system wykryje go i wyloguje z konta.

Pilotażowe testy biometrii behawioralnej są już dostępne dla klientów mBanku – weźmie w nich udział pierwsze 50 tysięcy chętnych. Jeśli system przejdzie test i zostanie zaakceptowany przez użytkowników, trafi od do wszystkich klientów. mBank nie zamierza jednak wprowadzić obowiązku korzystania z biometrii, a każdy użytkownik będzie mógł zdecydować, czy odpowiada mu fakt, że system na bieżąco gromadzi dane dotyczące tego, jak korzystamy z portalu. Okres testowy potrwa do końca 2019 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Mateusz

    15/12/2018 o 08:15

    Dzięki za artykuł Agnieszko. WIęcej informacji o tym jak działamy jest tu: https://fingerprints.digital/pl/funkcjonalnosc/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Thule Gauntlet – nowe, „pancerne” futerały i aktówki na Macbooki (i nie tylko)

Opublikowane

dnia

Na polski rynek trafiły właśnie nowe modele ochronnych futerałów i aktówek na komputery przenośne Apple z serii Thule Gauntlet: Thule Gauntlet MacBook Pro Attaché (dla komputerów 13” i 15”) oraz Thule Gauntlet MacBook Pro Sleeve (Macbook 12/13/15”). Nowości charakteryzują się stylowym, eleganckim wzornictwem, wysokim poziomem ochrony oraz tym, że pozwalają na korzystanie z komputerów bez konieczności wyjmowania ich z futerałów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Asystent Google przesyła nasze rozmowy pośrednikom

Afera podsłuchowa od Google?

Opublikowane

dnia

przez

Głośnik Google Home to świetny dodatek do każdego inteligentnego domu. Działający w jego wnętrzu Asystent Google nasłuchuje naszych poleceń po usłyszeniu frazy „OK Google” i odpowiada na nasze pytania lub wykonuje zaprogramowane polecenia. Jak się jednak okazuje nasze rozmowy z urządzeniem nie trafiają jedynie na serwery Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne