Połącz się z nami

Newsy

Nowa generacja dysków My Passport SSD od WD

Producent obiecuje dwukrotnie szybszy zapis i odczyt.

Popularna linia nośników zewnętrznych My Passport właśnie wzbogaciła się o kolejne produkty. Tym razem są to dyski SSD wykorzystujące interfejs USB 3.2 Gen 2×2, który zapewnia imponujące prędkości zapisu i odczytu.

USB 3.2 Gen 2×2 (znany także jako SuperSpeed USB 20), to powoli zdobywający popularność standard oparty na USB-C, który obiecuje wysokie prędkości przesyłania danych. Nowe dyski My Passport wykorzystują technologię SSD NVMe  i mogą pochwalić się imponującym odczytem sekwencyjnym na poziomie 1050 MB/s oraz zapisem sięgającym 1000 MB/s. Oznacza to, że nośniki mają prawie dwukrotnie lepsze osiągi w stosunku do poprzedniej generacji. My Passport SSD może pochwalić się także zupełnie nowym designem: dyski zamknięte są wewnątrz wytrzymałej, aluminiowej obudowy o zaokrąglonych krawędziach. Jest ona także odporna na wstrząsy i upadki.

Przy okazji premiery dysków My Passport SSD, Western Digital zaprezentował także nową koncepcję swojej oferty. Producent promuje nośniki zewnętrzne wykonane zarówno w technologii HDD, jak i SSD. Te pierwsze, bardzo pojemne (w ofercie marki znajdują się dyski o pojemności nawet do 5 TB), będą przeznaczone dla użytkowników szukających przede wszystkim pojemnego miejsca do archiwizacji plików. Osoby, dla których liczy się przede wszystkim szybkość pracy, będą mogły natomiast wybrać ultrawydajne nośniki SSD.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowe smartwatche HONOR Watch GS Pro i HONOR Watch ES debiutują w Polsce

Newsy

Cyberpunk 2077 znów opóźniony

Newsy

Rozpoczyna się publiczna beta SpaceX Starlink

Newsy

TEST: Kia e-Niro

Moto

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!