Połącz się z nami

Newsy

Ataribox coraz bardziej realny

Ich produkt jest połączeniem klasycznych elementów i nowoczesnego designu.

Opublikowane

dnia

Atari to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Od wielu lat ta kultowa marka pozostawała jednak w uśpieniu czekając na swój czas. Być może okazją do wielkiego powrotu do świata gier będzie zapowiedziany na targach CES w tym roku Ataribox.

Jak się okazuje sukces Nintendo NES Classic narobił apetytu Atari. Ponieważ nostalgia zawsze dobrze się sprzedaje, być może już za jakiś czas zobaczmy konsolę Ataribox, która jeśli wierzyć jej twórcom nabiera realnego kształtu. W opublikowanej informacji od Atari znalazło się kilka zdjęć owego urządzenia. Ta mieszanka retro i nowoczesności została nam zajawiona już na targach CES w Las Vegas, ale dopiero teraz możemy zobaczyć jak owe pudełko będzie najpewniej wyglądać. W swojej wiadomości twórcy Ataribox zapewniają, iż ich produkt jest połączeniem klasycznych elementów i nowoczesnego designu. Ze zdjęć można wywnioskować, iż w zestawie otrzymamy również port HDMI, Ethernet, 4x USB i slot na kartę microSD. W odróżnieniu chociażby od nowego NES-a produkt Atari ma mieć w pod maską nowoczesne podzespołu zdolne nie tylko odtwarzać gry retro, ale również nowe tytuły.

To kiedy i czy ostatecznie zobaczymy Atariboxa pozostaje jednak tajemnicą. Firma będzie nas informowało co jakiś czas o postępie prac. Podobno w celu zminimalizowania ryzyka produkcja tego produktu będzie po części sfinansowana przez croudfunding, tak jak to miało miejsce kilka lat temu w przypadku konsoli OUYA.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne