Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

Ataribox coraz bardziej realny

Ich produkt jest połączeniem klasycznych elementów i nowoczesnego designu.

Atari to firma, której nie trzeba nikomu przedstawiać. Od wielu lat ta kultowa marka pozostawała jednak w uśpieniu czekając na swój czas. Być może okazją do wielkiego powrotu do świata gier będzie zapowiedziany na targach CES w tym roku Ataribox.

Jak się okazuje sukces Nintendo NES Classic narobił apetytu Atari. Ponieważ nostalgia zawsze dobrze się sprzedaje, być może już za jakiś czas zobaczmy konsolę Ataribox, która jeśli wierzyć jej twórcom nabiera realnego kształtu. W opublikowanej informacji od Atari znalazło się kilka zdjęć owego urządzenia. Ta mieszanka retro i nowoczesności została nam zajawiona już na targach CES w Las Vegas, ale dopiero teraz możemy zobaczyć jak owe pudełko będzie najpewniej wyglądać. W swojej wiadomości twórcy Ataribox zapewniają, iż ich produkt jest połączeniem klasycznych elementów i nowoczesnego designu. Ze zdjęć można wywnioskować, iż w zestawie otrzymamy również port HDMI, Ethernet, 4x USB i slot na kartę microSD. W odróżnieniu chociażby od nowego NES-a produkt Atari ma mieć w pod maską nowoczesne podzespołu zdolne nie tylko odtwarzać gry retro, ale również nowe tytuły.

To kiedy i czy ostatecznie zobaczymy Atariboxa pozostaje jednak tajemnicą. Firma będzie nas informowało co jakiś czas o postępie prac. Podobno w celu zminimalizowania ryzyka produkcja tego produktu będzie po części sfinansowana przez croudfunding, tak jak to miało miejsce kilka lat temu w przypadku konsoli OUYA.

Autor

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Towarzyszył jej projekt next-genowego fotela do gier.

Newsy

Producent przedstawił także inne nowości z serii ROG.

Gaming

Najnowsza odsłona „brudnej” ścigałki wraca do arcade’owych korzeni.