SOCJAL
Do góry

Nokia kupuje firmę Withings za 170 mln EUR

Przejęcie to ma pomóc Nokii w rozwoju branży IoT.

Nokia nadal pracuje nad rozwojem swojego nowego biznesu, który od jakiegoś czasu zdaje się być skupiony na branży IoT (Internet rzeczy). W związku z tym pradawny lider rynku telefonów komórkowych postanowił zasilić swoje portfolio technologią i produktami francuskiej firmy Withings.

Nokia ogłosiła plany nabycia firmy Withings na początku tego tygodnia za kwotę 170 mln EUR. Przejęcie ma pomóc Nokii w rozwoju branży IoT. Firma przejmie w ten sposób nie tylko technologię i urządzenia Francuzów, ale również ponad 200 pracowników, którzy pomogli stworzyć tę markę. Z oświadczeń obu prezesów wynika, iż wizja rozwoju tych dwóch graczy jest wyjątkowo zbieżna. Jak zauważył Cédric Hutchings, CEO Withingsa, Nokia pragnie tworzyć piękne i funkcjonalne urządzenia, które niezauważalnie będą komponować się z naszym domowym krajobrazem.

Zakup ten wpisuje się w nowy biznesplan Nokii, która pozbyła się dwa lata temu swojego działu z telefonami na rzecz Microsoftu. W zeszłym roku firma nabyła z kolei Alcatel-Lucetn i sprzedała swój system nawigacji Here za 3 mld USD. Z całą pewnością Nokia jeszcze nie posiada wszystkich potrzebnych elementów tej układanki, ale możemy być pewni, że marka ta jeszcze przez wiele lat pozostanie na rynku technologii.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy