Połącz się z nami

Newsy

LG V40 ThinQ z narzędziem do tworzenia kinografik

Pozwoli na dodanie ruchomych elementów do zdjęcia.

Opublikowane

dnia

Na kilka dni przed premierą LG ujawnia kilka nowych ciekawostek dotyczących tegorocznego flagowca. Jedną z nowości, która ma przyciągnąć miłośników fotografii, jest tryb Cine Shot służący do tworzenia kinografik.

Kinografiki to połączenie fotografii i filmu. Polegają one na wprawieniu w ruch jednego z elementów nieruchomego zdjęcia, co sprawia wrażenie, że świat dookoła niego zatrzymał się. Zapętlająca się animacja zostaje następnie zapisana jako plik GIF lub MP4. Wykonanie kinografu konwencjonalnymi metodami wymaga uprzedniego nagrania filmu i obróbki kadr po kadrze w programie graficznym. LG Cine Shot ma upraszczać ten proces. Po uruchomieniu trybu zostaniemy poproszeni o nagranie trzysekundowego materiału i wybranie, który element kadru powinien pozostać ruchomy, zaznaczając go palcem na ekranie. Animacja może się zapętlać lub naprzemiennie odtwarzać do przodu i od tyłu. Gotowa kinografika zostanie zapisana w jakości 1080p lub jako GIF.

Cine Shot to tylko jeden z wielu nowych trybów fotografii w V40 ThinQ, które obiecuje LG. Telefon ma być wyposażony łącznie w pięć aparatów: dwa z przodu, trzy z tyłu. Ponadto do dyspozycji użytkowników oddany zostanie ekran z wcięciem, procesor Snapdragon 845 i 6 GB RAM-u, a także liczne dodatki audio. Oficjalna premiera telefonu odbędzie się już w tym tygodniu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne