Połącz się z nami

Newsy

Netflix pokaże najpopularniejsze filmy i seriale w danym kraju

W Polsce królują „Narcos: Meksyk” i „Jego ostatnie życzenie”.

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak bardzo wasze filmowo-serialowe gusta są zbieżne z tym, co lubią oglądać inni Polacy? Teraz mamy możliwość to sprawdzić na Netfliksie, który właśnie uruchomił dla wszystkich użytkowników funkcję Top 10.

Nowa funkcja przez ostatnie sześć miesięcy była testowana przez wybranych użytkowników w Wielkiej Brytanii i Meksyku, ale wczoraj Netflix udostępnił ją dla wszystkich oglądających. Lista dziesięciu najczęściej streamowanych filmów i seriali jest ukryta pomiędzy wygenerowanymi przez serwis rekomendacjami – by ją znaleźć należy przejrzeć główne strony kategorii „Filmy” lub „Seriale i programy”.

Aby „obejrzenie” zostało policzone przez algorytm, użytkownicy w danym kraju muszą odtworzyć przynajmniej pierwsze dwie minuty filmu lub odcinka serialu w ciągu ostatnich 24 godzin. Te, które zbiorą najwięcej punktów, trafią na listę. Dziesiątka najpopularniejszych pozycji jest aktualizowana każdego dnia; co ciekawe, w pierwszym teście w Wielkiej Brytanii algorytm odświeżał listę co tydzień.

Jakie produkcje dominują dzisiaj w Polsce? Wśród seriali rządzi Narcos: Meksyk, Locke & Key i Psia Akademia, a trzy najpopularniejsze filmy to Jego ostatnie życzenie, Isi i Ossi oraz Juliusz. Nowa funkcja raczej nie zmieni sposobu, w jaki streamujemy zawartość, ale może ułatwić życie, gdy mamy ochotę na obejrzenie jakiegoś filmu i serialu, ale nie wiemy, jakiego dokładnie – może warto pójść wtedy za głosem rodaków?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Tesla Battery Day i nowa technologia tworzenia akumulatorów

Newsy

Jabra prezentuje słuchawki true wireless Elite 85t

Newsy

Nowa aplikacja Xbox z możliwością streamingu gier na smartfony z Androidem

Newsy

Royole prezentuje składany Flexpai 2

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!