Połącz się z nami

Newsy

Mozilla pracuje nad przeglądarką sterowaną głosowo

Projekt Scout ma ułatwiać korzystanie z internetu osobom niepełnosprawnym.

Opublikowane

dnia

Mozilla znana jest z częstego angażowania się w projekty dobroczynne i otwierające internet dla różnych grup. Jej kolejny projekt o roboczej nazwie Scout został opracowany z myślą o osobach, które mają problemy z samodzielnym korzystaniem z graficznych interfejsów przeglądarek. Nowa platforma ma być sterowana głosowo.

Interakcje ze stronami internetowymi za pomocą klawiatury, myszki lub ekranu dotykowego to w dzisiejszych czasach standard, ale nie sprawdza się on we wszystkich przypadkach. Osoby niewidome lub cierpiące na zaburzenia ruchu są zdane na pomoc innych użytkowników albo korzystanie z programów do odczytywania tekstu. Mozilla pracuje nad rozwiązaniem, które ma ułatwić niepełnosprawnym korzystanie z internetu. Projekt Scout to specjalna przeglądarka internetowa sterowana jedynie za pomocą komend głosowych. Dzięki natywnemu systemowi rozpoznawania głosu ma ona być bardziej intuicyjna i wszechstronna od zewnętrznych programów, a jej rola nie będzie ograniczała się jedynie do odczytywania tekstu ze stron.

Projekt Scout znajduje się dopiero na początku swej drogi. Mozilla potwierdziła jego istnienie, jednocześnie zaznaczając, że większość najważniejszych elementów przeglądarki (w tym architektura i sposób nawigacji za pomocą głosu) są jeszcze w trakcie badań. Gotowy Scout może jednak okazać się strzałem w dziesiątkę – Mozilla to organizacja non-profit, co daje użytkownikom większą pewność, że ich wyniki wyszukiwania głosowego nie zostaną wykorzystane na przykład przez reklamodawców. Na razie musimy poczekać na więcej informacji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne