SOCJAL
Do góry


Boring Company z oficjalnym kontraktem na budowę

Wielki sukces firmy Elona Muska.

Szybki transport na lotnisko to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed nowoczesnymi metropoliami. Chicago stawia na nowoczesność – burmistrz miasta ogłosił, że nowe połączenie pomiędzy centrum a lotniskiem Chicago-O’Hare wybuduje Boring Company, firma Elona Muska.

Ogłoszony przez miasto konkurs miał na celu wyłonić projekt, który pozwoli na jak najszybszy transport pasażerów z miasta na lotnisko. Istniejące połączenie kolejowe z O’Hare wymaga bowiem 40-minutowej podróży. Plan superszybkiego pociągu Loop okazał się bezkonkurencyjny pod tym względem – czas jazdy skróci się do jedynie 12 minut. Na dodatek projekt budowlany zostanie w całości sfinansowany przez Boring Company. Oczywiście firma nie robi tego jedynie z dobroci serca: w kontrakcie zapisane jest bowiem, że wszystkie przychody z operowania linii trafią na jej konto. 

Według wizji Elona Muska Boring Company zbuduje na terenie Chicago sieć stacji i tuneli Loop. To mniejsza, miejska wersja Hyperloop: kapsuły poruszają się w tunelach, w których nie jest wytwarzane podciśnienie. Mimo tego osiągane przez nie prędkości i tak są znacznie większe niż te rozwijane przez standardowe miejskie środki transportu. Chicago nie będzie jedynym miastem, w którym pojawi się Loop. Ambicje firmy sięgają także Los Angeles – tam podróż na linii miasto-lotnisko ma trwać jedynie osiem minut.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy