Połącz się z nami

Newsy

Boring Company z oficjalnym kontraktem na budowę

Wielki sukces firmy Elona Muska.

Opublikowane

dnia

Szybki transport na lotnisko to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed nowoczesnymi metropoliami. Chicago stawia na nowoczesność – burmistrz miasta ogłosił, że nowe połączenie pomiędzy centrum a lotniskiem Chicago-O’Hare wybuduje Boring Company, firma Elona Muska.

Ogłoszony przez miasto konkurs miał na celu wyłonić projekt, który pozwoli na jak najszybszy transport pasażerów z miasta na lotnisko. Istniejące połączenie kolejowe z O’Hare wymaga bowiem 40-minutowej podróży. Plan superszybkiego pociągu Loop okazał się bezkonkurencyjny pod tym względem – czas jazdy skróci się do jedynie 12 minut. Na dodatek projekt budowlany zostanie w całości sfinansowany przez Boring Company. Oczywiście firma nie robi tego jedynie z dobroci serca: w kontrakcie zapisane jest bowiem, że wszystkie przychody z operowania linii trafią na jej konto. 

Według wizji Elona Muska Boring Company zbuduje na terenie Chicago sieć stacji i tuneli Loop. To mniejsza, miejska wersja Hyperloop: kapsuły poruszają się w tunelach, w których nie jest wytwarzane podciśnienie. Mimo tego osiągane przez nie prędkości i tak są znacznie większe niż te rozwijane przez standardowe miejskie środki transportu. Chicago nie będzie jedynym miastem, w którym pojawi się Loop. Ambicje firmy sięgają także Los Angeles – tam podróż na linii miasto-lotnisko ma trwać jedynie osiem minut.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne