Połącz się z nami

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

MSK w wydaniu LEGO ma wymiary 49 x 31 x 20 cm i składa się z 864 części. Ze względu na stopień skomplikowania zestaw przeznaczony jest dla osób z grupy wiekowej 16+. Model dokładnie odwzorowuje najważniejsze elementy stacji – włazy, transmitery, czy stację dokującą dla małego modelu wahadłowca. Ponadto ma on kilka części ruchomych, w tym mechaniczne ramię Canadarm2, na MSK służące do asekuracji astronautów i dokowania pojazdów kosmicznych, oraz osiem charakterystycznych paneli słonecznych. Te ostatnie to zupełnie nowe części, zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego modelu. Na stacji umieścimy dwóch miniaturowych astronautów, a dookoła niej możemy rozłożyć kilka satelitów.

Interesująca jest również kampania promocyjna, jaką zaplanowało Lego. Producent zabawek… przymocował złożony model do balonu meteorologicznego i wysłał klocki w stratosferę, tak, aby znalazły się one jak najbliżej prawdziwej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W informacji prasowej Lego potwierdziło również, że w projektowaniu zestawu uczestniczyli naukowcy z NASA, którzy zadbali o to, by precyzyjnie odwzorowywał on rzeczywistość. Klockowa wersja MSK trafi do sklepów 1 lutego. Jej orientacyjna cena to 70 USD (ok. 270 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Boeing planuje ponowny bezzałogowy test kapsuły Starliner

Newsy

SpaceX będzie transportowało ładunki na Księżyc dla NASA

Newsy

Zmiany w ramówce HBO GO na marzec 2020

Newsy

Klocki LEGO Super Mario otrzymają interaktywne figurki

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!