Połącz się z nami

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

MSK w wydaniu LEGO ma wymiary 49 x 31 x 20 cm i składa się z 864 części. Ze względu na stopień skomplikowania zestaw przeznaczony jest dla osób z grupy wiekowej 16+. Model dokładnie odwzorowuje najważniejsze elementy stacji – włazy, transmitery, czy stację dokującą dla małego modelu wahadłowca. Ponadto ma on kilka części ruchomych, w tym mechaniczne ramię Canadarm2, na MSK służące do asekuracji astronautów i dokowania pojazdów kosmicznych, oraz osiem charakterystycznych paneli słonecznych. Te ostatnie to zupełnie nowe części, zaprojektowane specjalnie na potrzeby tego modelu. Na stacji umieścimy dwóch miniaturowych astronautów, a dookoła niej możemy rozłożyć kilka satelitów.

Interesująca jest również kampania promocyjna, jaką zaplanowało Lego. Producent zabawek… przymocował złożony model do balonu meteorologicznego i wysłał klocki w stratosferę, tak, aby znalazły się one jak najbliżej prawdziwej Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W informacji prasowej Lego potwierdziło również, że w projektowaniu zestawu uczestniczyli naukowcy z NASA, którzy zadbali o to, by precyzyjnie odwzorowywał on rzeczywistość. Klockowa wersja MSK trafi do sklepów 1 lutego. Jej orientacyjna cena to 70 USD (ok. 270 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Pomyślny start sondy Solar Orbiter

Newsy

NASA bliżej przyjrzy się projektowi Boeing Starliner

Newsy

Test rakietowego systemu ratunkowego Crew Dragon zakończony sukcesem

Newsy

Christina Koch bije rekord najdłuższej kobiecej misji w kosmosie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!