Połącz się z nami

Newsy

Microsoft właśnie dobił Windows Phone’a

Gigant z Redmond zaprzepaścił tą okazję.

Opublikowane

dnia

Tak oto kończy się historia jednej z największych porażek Microsoftu w ostatnich latach. Od dzisiaj posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone 8.1 nie będę już otrzymywali poprawek, łat i aktualizacji. Gigant z Redmond oficjalnie ogłosił koniec wsparcia dla tego mobilnego OS-u.

Jeśli jesteś jednym z posiadaczy smartfona z systemem Windows Phone to być może jest to dobry moment, aby przesiąść się na bardziej… żywą platformę. Microsoft właśnie ogłosił koniec wsparcia technicznego dla swojej niegdyś wielkiej mobilnej nadziei. Niestety historia systemu Windows Phone nie jest usłana różami. Kiedy w 2010 roku pojawiał się pierwsza wersja WP nic nie zapowiadało sromotnej porażki. Była to trzecia siła na rynku, która miała pokazać Google i Apple, że Microsoft nie jest tylko nudziarzem myślącym o klientach biznesowych. System zapowiadał się nieźle. Wyglądał inaczej niż konkurencja i dobrze rokował. Jak się jednak okazało z czasem gigant z Redmond zaprzepaścił tą okazję. W 2014 roku, kiedy swoją premierę miał Windows Phone 8.1 wszystkich właścicieli urządzeń z poprzednią wersją systemu spotkała niemiła niespodzianka w postaci niekompatybilnych urządzeń. W rezultacie zostali oni zmuszeni do zmiany smartfona jeśli chcieli cieszyć się możliwościami wersji 8.1, która swoją drogą nie zachwycała i zdecydowanie nie usprawiedliwiała zakupu nowego urządzenia. Potem poszło już z górki. Przejęcie Nokii, znaczny spadek sprzedaży, kolejnej smartfony, który nie były w stanie konkurować praktycznie z nikim, spadek poniżej 1% udziału w rynku i nowe rozdanie w postaci stworzenia systemu Windows 10 Mobile.

Koniec marki Windows Phone to paradoksalnie koniec pasma porażek Microsoftu w świecie mobilnym. Od momentu wprowadzenia Windowsa 10 firma ta bardzo ostrożnie podchodzi do tematu smartfona i raczej stara się nie wychylać z nowymi urządzeniami biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję. Ciężko w tej chwili przewidzieć czy Microsoft jeszcze kiedyś zawalczy o kawałek tego tortu. Platforma Windows 10 Mobile nadal czeka na swoje 5 minut, ale w tej chwili chyba nikt z nas nie wróży jej gigantycznego sukcesu.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne