Połącz się z nami

Newsy

Microsoft właśnie dobił Windows Phone’a

Gigant z Redmond zaprzepaścił tą okazję.

Opublikowane

dnia

Tak oto kończy się historia jednej z największych porażek Microsoftu w ostatnich latach. Od dzisiaj posiadacze urządzeń z systemem Windows Phone 8.1 nie będę już otrzymywali poprawek, łat i aktualizacji. Gigant z Redmond oficjalnie ogłosił koniec wsparcia dla tego mobilnego OS-u.

Jeśli jesteś jednym z posiadaczy smartfona z systemem Windows Phone to być może jest to dobry moment, aby przesiąść się na bardziej… żywą platformę. Microsoft właśnie ogłosił koniec wsparcia technicznego dla swojej niegdyś wielkiej mobilnej nadziei. Niestety historia systemu Windows Phone nie jest usłana różami. Kiedy w 2010 roku pojawiał się pierwsza wersja WP nic nie zapowiadało sromotnej porażki. Była to trzecia siła na rynku, która miała pokazać Google i Apple, że Microsoft nie jest tylko nudziarzem myślącym o klientach biznesowych. System zapowiadał się nieźle. Wyglądał inaczej niż konkurencja i dobrze rokował. Jak się jednak okazało z czasem gigant z Redmond zaprzepaścił tą okazję. W 2014 roku, kiedy swoją premierę miał Windows Phone 8.1 wszystkich właścicieli urządzeń z poprzednią wersją systemu spotkała niemiła niespodzianka w postaci niekompatybilnych urządzeń. W rezultacie zostali oni zmuszeni do zmiany smartfona jeśli chcieli cieszyć się możliwościami wersji 8.1, która swoją drogą nie zachwycała i zdecydowanie nie usprawiedliwiała zakupu nowego urządzenia. Potem poszło już z górki. Przejęcie Nokii, znaczny spadek sprzedaży, kolejnej smartfony, który nie były w stanie konkurować praktycznie z nikim, spadek poniżej 1% udziału w rynku i nowe rozdanie w postaci stworzenia systemu Windows 10 Mobile.

Koniec marki Windows Phone to paradoksalnie koniec pasma porażek Microsoftu w świecie mobilnym. Od momentu wprowadzenia Windowsa 10 firma ta bardzo ostrożnie podchodzi do tematu smartfona i raczej stara się nie wychylać z nowymi urządzeniami biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję. Ciężko w tej chwili przewidzieć czy Microsoft jeszcze kiedyś zawalczy o kawałek tego tortu. Platforma Windows 10 Mobile nadal czeka na swoje 5 minut, ale w tej chwili chyba nikt z nas nie wróży jej gigantycznego sukcesu.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne