Połącz się z nami

Newsy

Microsoft Kinect wraca do życia

Tym razem jako sprzęt dla deweloperów systemów AI.

Opublikowane

dnia

Pamiętamy go przede wszystkim jako zbędne, niezbyt często wykorzystywane akcesorium do gier na Xboksa poprzedniej generacji. Microsoft postanowił przywrócić do życia uśmierconego w zeszłym roku Kinecta, który tym razem stanie się sprzętem nie dla graczy, a dla deweloperów.

Kinect for Azure to niewielkie urządzenie zawierające zaawansowany czujnik głębi, 360-stopniowy układ mikrofonów i akcelerometr, a także samodzielny mikrokomputer. Zostało ono zaprojektowane z myślą o implementacji systemów sztucznej inteligencji w przedmiotach codziennego użytku bez konieczności podłączania ich do chmury. Microsoft przewiduje, że dzięki dokładnym mikrofonom i znanej jeszcze z Xboksów możliwości śledzenia ruchów nowy sensor znajdzie swoje zastosowanie przede wszystkim w systemach bezpieczeństwa, mapowania przestrzennego i smart home. Kinect for Azure jest próbą zastąpienia części funkcjonalności chmury, która według Microsoftu stanie się coraz bardziej kosztowna w utrzymaniu wraz z rozwojem rynku Internetu Rzeczy. Lokalne podzespoły przejmujące część jej funkcji pomogą w rozwiązaniu tego problemu i zmniejszą obciążenie łącz.

Mimo złej sławy, jaką cieszy się Kinect w kręgach fanów konsol, jego historia wcale nie jest zapisem zupełnej porażki. Czujniki po raz pierwszy zastosowane w tym urządzeniu zostały bowiem wykorzystane w stworzeniu szeregu innych produktów Microsoftu, w tym HoloLens czy dronów. Gamingowy dodatek stał się także ulubieńcem wielu artystów, w tym zespołu Nine Inch Nails, który zabrał Kinecta w trasę koncertową w 2013 roku. Posłużył on do stworzenia efektów specjalnych podczas występów. Ciekawe, czy i nowy Kinect znajdzie swoje zastosowanie w sztuce…

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne