Połącz się z nami

Newsy

Messenger Kids od Facebooka – nowa aplikacja dla dzieci

Bezpieczniejsze czatowanie pod nadzorem rodziców.

Aby umożliwić młodym internautom łatwe i bezpieczne porozumiewanie się z kolegami ze szkoły oraz rodziną Facebook wypuścił właśnie specjalną wersję komunikatora Messenger. Jest ona wyposażona w szereg narzędzi umożliwiających kontrolę rodzicielską, ale jednocześnie nie pozwala na wgląd rodziców w wiadomości ich pociech.

Aplikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat – zbyt małych, żeby móc założyć konto na Facebooku, ale przeważnie na tyle obytych w internecie aby chcieć czatować ze swoimi znajomymi. Aby korzystać z Messenger Kids potrzebne jest jedynie konto rodzica na Facebooku. Dzięki temu rozwiązaniu rodzic będzie miał bezpośrednią kontrolę nad tym, z kim kontaktuje się dziecko – tylko on może akceptować nowe kontakty i je blokować. Aplikacja pozbawiona jest reklam oraz jakichkolwiek mikropłatności. Aby uatrakcyjnić najmłodszym czatowanie za pomocą Messenger Kids Facebook dodał do aplikacji mnóstwo nowych naklejek, filtrów i GIFów.

To ciekawy ruch marketingowy ze strony Facebooka: z jednej strony zdobędzie on uznanie rodziców, a z drugiej strony na pewno zachęci dzieci do założenia konta na Facebooku w momencie osiągnięcia wymaganego wieku. Póki co aplikacja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych w wersji na iOS: obsługa Androida i innych regionów zostanie wprowadzana z czasem.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

WhatsApp testuje znikające wiadomości

Newsy

Darmowy streaming gier od Facebooka

Newsy

Facebook Dating trafia do Polski

Newsy

Oryginalne FarmVille zostaje zamknięte

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!