Połącz się z nami

Newsy

Konferencja Microsoft: Creators Update, Surface Studio i Dial

Wśród potoku informacji wyodrębniliśmy osiem najważniejszych.

Opublikowane

dnia

Microsoft na zorganizowanej wczoraj konferencji zaprezentował kilka nowości, zarówno sprzętowych, jak i software’owych, które stanowić będą pożywkę dla nadchodzących recenzentów.

Wśród prawdziwego potoku informacji wyodrębniliśmy osiem najważniejszych, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.

Windows 10 Creators Update

Na początku 2017 roku możemy spodziewać się kolejnej sporej aktualizacji systemu Windows 10, która będzie nosić nazwę Creators Update. Wśród nowości znajdziemy narzędzia do tworzenia obiektów 3D, funkcje live-streaming i możliwość organizowania turniejów w aplikacji Xbox. Ponadto Microsoft zamierza umieścić „człowieka w centrum Windowsa”, co oznacza mniej więcej tyle, że otrzymamy więcej narzędzi do komunikowania się ze światem i bliskimi. Oczywiście aktualizacja będzie darmowa dla wszystkich użytkowników systemu Windows 10.

paint_ui-1024x683

3D Paint

Jedna z najstarszych aplikacji systemu Windows doczekała się największej aktualizacji w dziejach swojego istnienia. Teraz jej funkcjonalność będzie skupiona na modelach 3D. Dzięki nowym narzędziom będziemy mogli tworzyć własne obiekty 3D ze zdjęć i eksportować istniejące modele. W wyobraźni Microsoftu nasza praca będzie ponadto projektowana i oglądana za pomocą gogli HoloLens lub innych do tego przystosowanych. Wszystkie nasze trójwymiarowe twory będzie można potem wrzucić również na Facebooka.

Gogle Windows VR

Poza platformą HoloLens Microsoft zaprosił do współpracy takie firmy jak Lenovo, HP, Dell czy Asus, które przygotowały swoje własne gogle wirtualnej rzeczywistości dedykowane dla systemu Windows. Będą ponadto korzystały z tej samej platformy co wspomniany HoloLens. Ich ceny zaczynają się od 299 USD. Daty premier poszczególnych modeli nie są jeszcze znane.

Xbox live-streaming

Wszyscy zainteresowani będą wraz z aktualizacją systemu do wersji Creators Update mogli na żywo streamować swoje zmagania w świcie gier za pośrednictwem aplikacji Xbox. System ten jest częścią istniejącego już Xbox Live. Ponadto każdy obserwujący naszą rozgrywkę będzie mógł na żywo komentować i zgłaszać swoje uwagi. Zaktualizowana zostanie również platforma Arena, które teraz będzie dawała możliwość organizowania własnych turniejów i wyzwań. W Creators Update znajdziemy również wsparcie dla Dolby Atmos w Xboxie.

windows-10-taskbar-5

Windows People

Kolejna wersja systemu Windows stawia też mocno na komunikację z ludźmi. Jedną z innowacji w Creators Update będzie umieszczenie na pasku narzędzi ikon ze zdjęciami do szybkiego kontaktu z naszymi przyjaciółmi, rodziną czy współpracownikami. Rozpoczęcie jakiejkolwiek komunikacji będzie odbywać się natychmiastowo, a sam system zostanie mocno zintegrowany z innymi usługami. Ponadto Microsoft dorzucił funkcję „taps”, która ma działać jak zaczepki na Facebooku i naklejki lub obiekty 3D w rozmowach.

Surface Studio

Jest to pierwszy komputer all-in-one od Microsfotu, który jest dedykowany przede wszystkim specjalistom, grafikom i ludziom z głębokimi kieszeniami. Bez dwóch zdań jest to odpowiedź Microsoftu na iMaca, który od wielu lat uchodzi za najlepszy all-in-one w branży. Idąc tym tropem Microsoft przygotował ekran 28 cali PixelSense i umieścił go na płaskiej bazie w której zmieścił kartę graficzną GeForce 980M, procesor Intel i7, do 32 GB RAM i 2 TB pamięci wewnętrznej. Sam ekran został wsparty czymś co firma nazywa zawiasami „o zerowej grawitacji”, co w języku człowieka normalnego oznacza, że można go ustawiać pod ostrym kątem bez obawy, że opadnie pod swoim ciężarem. Całość prezentuje się całkiem okazale i stanowi ciekawą alternatywę dla stacjonarki Apple. Problem w tym, że cena tego ustrojstwa wynosi 2 999 USD, co w świecie komputerów z systemem Windows 10 możne być nieco wygórowaną kwotą.

Surface Studio Dial microsoft

Surface Dial

Razem z nowym all-in-one Microsoft zaprezentował ciekawe akcesorium, które ma jeszcze bardziej usprawnić pracę na Surface Studio. Jest to w gruncie rzeczy specjalne pokrętło, które w momencie umieszczenia na ekranie dotykowym otrzymuje różne funkcje przydatne w projektowaniu i obsłudze niektórych programów graficznych i edycyjnych. Urządzenie to oczywiście otrzymało silnik haptyczny i własną baterię. Ponadto jeśli nie pracujemy na ekranie w poziomie możemy korzystać z Dial umieszczonym na biurku, ale już z nieco ograniczoną funkcjonalnością. Gadżet ten będzie kosztował 100 USD.

Surface Book i7

Również naczelny laptop Microsfotu doczekał się małej aktualizacji. Zmiany nie zaszły jednak na zewnątrz, a w środku gdzie spoczywa teraz najnowszy procesor Intel i7 i większa bateria, która ma zapewnić 16 godzin pracy bez ładowania. Na dokładkę gigant z Redmond dorzucił również mocniejszą kartę graficzną i dodatkowy wiatrak, który ma ostudzić zapędy nowych podzespołów. Book i7 będzie dostępny podobnie jak Studio już w listopadzie i będzie kosztował 2 399 USD.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne