Połącz się z nami

Newsy

Microsoft współpracuje ze Spotify

Koniec streamingu w usłudze Muzyka Groove.

Opublikowane

dnia

Aplikacja Muzyka Groove pozwala bardzo łatwo i przejrzyście zorganizować swoją bibliotekę muzyczną. Drugi komponent usługi – abonamentowy Groove Music Pass umożliwiający strumieniowanie muzyki na urządzenia stacjonarne i mobilne – niestety nie spotkał się z dużym zainteresowaniem użytkowników. Aby poprawić jakość swoich usług audio, Microsoft postanowił rozpocząć współpracę ze Spotify, niekwestionowanym liderem strumieniowania muzyki.

Decyzja Microsoftu jest podyktowana sytuacją rynkową. W obecnej chwili Spotify i Apple dominują na rynku strumieniowania muzyki, a wszystkie inne usługi typu Tidal czy Deezer mogą pochwalić się jedynie ułamkiem liczby użytkowników, która na co dzień korzysta z dwóch dominujących serwisów. Zamiast promować dalej swoją własną, stosunkowo mało znaną usługę, Microsoft zdecydował się na podjęcie współpracy ze znaną i lubianą marką. O tym, że partnerstwo to będzie długotrwałe świadczy chociażby fakt, że Xbox One doczekał się właśnie wsparcia dla Spotify. Oficjalny koniec Groove Music Pass to 31 grudnia 2017 r.

Wszystkich stacjonarnych użytkowników aplikacji uspokajamy: to nie całkowity koniec Muzyki Groove. Wciąż może być ona używana do odtwarzania utworów i playlist, które znajdują się w pamięci urządzenia. Sytuacja staje się nieco bardziej skomplikowana, jeśli posiadasz subskrypcję Groove Music Pass. Będziesz wtedy musiał przenieść swoją kolekcję muzyczną do Spotify. Masz na to dużo czasu – „migracja” zacznie się w październiku i potrwa przynajmniej do końca stycznia 2018 r. Jeśli wykupiłeś abonament na okres dłuższy niż do końca grudnia, nie szkodzi – otrzymasz zwrot pieniędzy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne