Połącz się z nami

Newsy

Intel prezentuje prototyp okularów AR

Zamiast dodatkowych ekranów wykorzystują siatkówkę oka.

Opublikowane

dnia

Inteligentne okulary do tej pory kojarzyły się z futurystycznym, zwracającym uwagę i dość kiczowatym designem. Intel postanowił pójść w zupełnie inną stronę i właśnie zaprezentował okulary Vaunt, które swoim designem nie odbiegają od zwykłych oprawek.

Intel Vaunt na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe okulary korekcyjne –  mogą one zresztą pełnić również taką rolę, ponieważ do działania nie wymagają żadnych specjalnych szkieł. Ekranem, na którym wyświetlane są informacje jest bowiem siatkówka oka. Zamontowany w oprawkach miniaturowy laser wyświetla malutkie okienko (400 x 150 pikseli) z notyfikacjami bezpośrednio na oku użytkownika. Pozostaje ono widoczne tylko wtedy, gdy osoba nosząca okulary spojrzy na nie a przez resztę czasu znajduje się poza polem widzenia. Okulary łączą się ze smartfonem poprzez Bluetooth i wyświetlają szereg informacji dotyczących tego, co obecnie robisz. Przykładowo, jeśli akurat rozmawiasz z kimś przez telefon, Vaunt przypomni ci o nadchodzących urodzinach rozmówcy.

Sterowanie okularami ma być jak najmniej widowiskowe i polegać na szeregu dyskretnych gestów takich, jak kiwnięcie głową czy przesunięcie oprawek na nosie. Vaunt ma być pozbawiony zbędnych, zwracających uwagę dodatków typu aparat fotograficzny, chociaż Intel nie wyklucza dodania możliwości głosowego sterowania urządzeniem za pomocą wirtualnych asystentów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne