Połącz się z nami

Newsy

Intel prezentuje procesory Xeon Cascade Lake AP

Nowa linia podzespołów serwerowych.

Opublikowane

dnia

Rynek procesorów to nie tylko scena konsumencka, na której toczy się bój pomiędzy AMD i Intelem, ale także coraz szybciej rozwijające się procesory dedykowane serwerom. Najnowsza propozycja w tym segmencie to Xeon Cascade Lake AP – seria podzespołów, której flagowe modele mają nawet 48 rdzeni!

Procesory Intel Xeon Cascade Lake AP są wykonane w technologii 14 nm, a ich działanie opierało się będzie na modułach łączących kilka rdzeni w jednolicie działający pakiet. Jeden moduł może zawierać do 48 pojedynczych rdzeni, a jednocześnie mogą współpracować ze sobą maksymalnie dwa moduły. Oznacza to, że flagowe procesory z serii Cascade Lake AP będą mogły „zasilić” komputer wydajnością aż 96 rdzeni naraz. Podzespoły współpracują z potężnymi zasobami pamięci RAM (nawet do 3 TB). Są one oczywiście przeznaczone do zastosowań profesjonalnych – Intel zapewnia, że nowe procesory będą w stanie obsłużyć skomplikowane systemy chmurowe zawierające całą infrastrukturę informatyczną oraz systemy bazujące na sztucznej inteligencji. Co ciekawe, seria Cascade Lake AP otrzymała także niewielkie zmiany w architekturze, które blokują pojawianie się luk bezpieczeństwa Spectre i Meltdown.

Mimo ciekawej oferty, Intel jest w tym segmencie rynku sporo w tyle za swoim głównym konkurentem. AMD ciężko pracuje nad własnymi czipami serwerowymi Epyc, które wykonane zostaną w nowocześniejszej technologii 7 nm i mają zawierać do 64 rdzeni. Premiera 10-nanometrowych procesorów Intela odwlekana jest w czasie i na razie nie wiadomo, kiedy ujrzą one światło dzienne. Ciekawe również, jak ta rywalizacja na polu serwerowym wpłynie na bliższy nam rynek procesorów osobistych. Xeon Cascade Lake AP pojawi się na rynku w pierwszej połowie 2019 roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne