Połącz się z nami

Newsy

Apple poprawia aktualizację WatchOS

Poprzednia wersja powodowała krytyczne błędy działania.

Opublikowane

dnia

Zapowiadana przez Apple aktualizacja WatchOS 5.1 miała poprawić szereg problemów z wykrywaniem upadków i korzystaniem z funkcji Walkie-Talkie, ale zamiast tego wywołała krytyczne problemy w działaniu inteligentnych zegarków. Błędy te zostaną naprawione w dzisiejszej wersji 5.1.1.

W zeszłym tygodniu Apple opublikowało pierwszy duży pakiet aktualizacji do systemu operacyjnego WatchOS 5. Niestety, oprogramowanie okazało się niestabilne, a po jego instalacji wielu użytkowników zauważyło, że ich Apple Watche zostały uwięzione w niekończącej się pętli automatycznego włączania i wyłączania. W odpowiedzi na to producent został zmuszony do wycofania wadliwego software’u i jak najszybszej naprawy błędów. Dostępna od dzisiaj wersja 5.1.1 dodaje wszystkie użyteczne funkcje obecne w poprzedniej aktualizacji, w tym wsparcie dla grupowego FaceTime w trybie „tylko audio”, nowe emotki i tarcze zegara, usprawnienie aplikacji Walkie-Talkie oraz poprawioną detekcję upadków na urządzeniach z serii 4.

WatchOS 5.1.1 dostępny jest na wszystkich smartwatchach Apple z serii 1, 3 i 4. Producent podkreśla, że jeśli nasz zegarek padł ofiarą dziwnego buga, sama instalacja aktualizacji może nie rozwiązać problemów z urządzeniem. Aby na dobre je wyeliminować należy skontaktować się z pomocą Apple. Większość użytkowników, których dotknęła wadliwa aktualizacja, musiało wymienić Apple Watche na nowe – zegarki nie posiadają funkcji przywracania systemu do ustawień fabrycznych, dlatego.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne