Połącz się z nami

Newsy

Intel i AMD współpracują przy Intel Core H

Najnowsze rozwiązanie dla ulepszenia ultrabooków.

Intel i AMD nie należą do najlepszych przyjaciół na rynku produkcji podzespołów komputerowych. Firmy postanowiły jednak zakopać na chwilę topór wojenny i połączyły swoje siły celem stworzenia procesora Intel Core H, który ma łączyć w sobie wydajność procesorów Intela i możliwości GPU spod znaku AMD Radeon.

Zintegrowana karta graficzna to jedna z największych bolączek ultrabooków – o ile w połączeniu z dobrym procesorem taki Intel Iris udźwignie niektóre tytuły z 2015 roku z niskimi detalami (w szczególności Dragon Age: Inkwizycja działa fajnie na i5), to zagranie w najnowsze gry jest niemożliwe. Problem stanowi również korzystanie z profesjonalnych programów graficznych. Aby wyeliminować ten problem Intel i AMD zdecydowały się na rozpoczęcie współpracy nad specjalnym projektem. Procesor laptopowy Intel Core H ma posiadać zintegrowany układ graficzny Radeon zaprojektowany przez AMD, który zapewni większą wydajność GPU i umożliwi posiadaczom ultrabooków możliwość obcowania z najnowszymi tytułami.

Nie jest to pierwsze tego typu rozwiązanie: zaledwie tydzień temu AMD zapowiedziało pracę nad Ryzen Mobile, procesor z „miniaturową” wersją karty Radeon RX Vega. Czy partnerstwo z Intelem wpłynie na wstrzymanie prac nad autorskim rozwiązaniem? Raczej nie – Ryzen Mobile jest już prawie gotowy. Mamy nadzieję, że Intel Core H będzie dla niego godnym przeciwnikiem, a na skutek kooperacji i konkurencji procesory i GPU do laptopów będą stawały się coraz bardziej wydajne.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Qualcomm Snapdragon 768G oficjalnie

Newsy

Oficjalna premiera procesorów Intel Core Comet Lake-H

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Newsy

CES 2020: zapowiedź procesorów Intel Tiger Lake i karty graficznej DG1

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!