Połącz się z nami

Newsy

Intel i AMD współpracują przy Intel Core H

Najnowsze rozwiązanie dla ulepszenia ultrabooków.

Opublikowane

dnia

Intel i AMD nie należą do najlepszych przyjaciół na rynku produkcji podzespołów komputerowych. Firmy postanowiły jednak zakopać na chwilę topór wojenny i połączyły swoje siły celem stworzenia procesora Intel Core H, który ma łączyć w sobie wydajność procesorów Intela i możliwości GPU spod znaku AMD Radeon.

Zintegrowana karta graficzna to jedna z największych bolączek ultrabooków – o ile w połączeniu z dobrym procesorem taki Intel Iris udźwignie niektóre tytuły z 2015 roku z niskimi detalami (w szczególności Dragon Age: Inkwizycja działa fajnie na i5), to zagranie w najnowsze gry jest niemożliwe. Problem stanowi również korzystanie z profesjonalnych programów graficznych. Aby wyeliminować ten problem Intel i AMD zdecydowały się na rozpoczęcie współpracy nad specjalnym projektem. Procesor laptopowy Intel Core H ma posiadać zintegrowany układ graficzny Radeon zaprojektowany przez AMD, który zapewni większą wydajność GPU i umożliwi posiadaczom ultrabooków możliwość obcowania z najnowszymi tytułami.

Nie jest to pierwsze tego typu rozwiązanie: zaledwie tydzień temu AMD zapowiedziało pracę nad Ryzen Mobile, procesor z „miniaturową” wersją karty Radeon RX Vega. Czy partnerstwo z Intelem wpłynie na wstrzymanie prac nad autorskim rozwiązaniem? Raczej nie – Ryzen Mobile jest już prawie gotowy. Mamy nadzieję, że Intel Core H będzie dla niego godnym przeciwnikiem, a na skutek kooperacji i konkurencji procesory i GPU do laptopów będą stawały się coraz bardziej wydajne.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne