Połącz się z nami

Newsy

IGTV – Instagram dla nagrań wideo

Nowa aplikacja pozwala na nagranie nawet godzinnych filmów.

Opublikowane

dnia

Instagram jest gotowy do rywalizacji z YouTube i Snapchatem. Zaprezentowana dziś aplikacja IGTV pozwoli twórcom na nagrywanie filmów o długości do jednej godziny oraz łatwiejsze przeglądanie najpopularniejszych nagrań udostępnionych przez użytkowników portalu.

IGTV jest aplikacją przeznaczoną do udostępniania filmów trwających do godziny – poprzedni limit pozwalał na nagranie maksymalnie minuty materiału. Można z niego korzystać zarówno za pomocą samodzielnej apki, jak i przycisku w kształcie TV umieszczonego na głównym ekranie Instagrama. Użytkownicy otrzymają dostęp do wielu godzinnych filmów nagranych przez znanych i nieznanych twórców, a IGTV samo podsunie im propozycje następnych materiałów do obejrzenia. Odtwarzanie wideo zaczyna się natychmiast po wejściu do aplikacji. Stąd zresztą w jej nazwie znajduje się skrót „TV”, który według Instagrama wskazuje na to, że naśladuje ona klasyczną telewizję – wystarczy ją włączyć i oglądać. Co ciekawe, wszystkie filmy w IGTV będą nagrywane i wyświetlane w orientacji pionowej. IGTV początkowo dostępne będzie tylko dla najpopularniejszych użytkowników, ale już niedługo skorzystają z niego wszyscy.

Osobom, które na co dzień nie korzystają z Instagrama, IGTV może wydać się kompletnie zbędna. Należy jednak pamiętać, że to ogromny biznes – z Instagrama korzysta ponad milion użytkowników miesięcznie, co czyni go czwartą najpopularniejszą aplikacją zarządzaną przez Facebooka. Za pomocą nowej apki Instagram planuje wcisnąć się w niszę pomiędzy Snapchatem (ekstremalnie krótkie filmy nagrane smartfonem i przeznaczone do oglądania na smartfonie) i YouTube (pełnowymiarowy serwis VoD z zawartością tworzoną przez społeczność). Jak poradzi sobie IGTV? Czas pokaże.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne