Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Netgear prezentuje router z… Alexą

Inteligentny głośnik, który zadba o twoje Wi-Fi.

Routery sieci MESH są ustawiane w całym domu, podobnie jak inteligentne głośniki. Netgear postanowił połączyć te dwa elementy i stworzyć Orbi Voice – głośnik z dźwiękiem od Harman Kardon, który dodatkowo podkręci siłę sygnału Wi-Fi.

Orbi Voice to bezprzewodowy, inteligentny głośnik z wooferem, tweeterem i pasywnymi membranami podkręcającymi basy. Za jakość audio odpowiedzialni są specjaliści z Harman Kardon. Brak dźwięku 360 stopni z nawiązką rekompensują dodatkowe funkcje urządzenia – jest ono bowiem także routerem MESH kompatybilnym z każdym systemem Netgear Orbi Wi-Fi. Router pozwoli na rozszerzenie zasięgu sieci o dodatkowe 420 m2 i zapewni maksymalną prędkość sygnału 2,2 GB/s. Oprócz przetworników w głośniku znajdują się cztery mikrofony i specjalne przyciski, za pomocą których użytkownik komunikuje się z zainstalowaną wirtualną asystentką, Amazon Alexą. Dzięki temu z poziomu Orbi Voice można sterować funkcjami smart home. Sprzęt będzie także współpracował z najpopularniejszymi serwisami streamingowymi.

Inteligentny głośnik od Netgear będzie dostępny w październiku. Urządzenie zostało wycenione na 300 USD (ok. 1 100 PLN). Do jego prawidłowego działania niezbędny jest hub Orbi, który będzie dostępny w zestawie z Orbi Voice za 430 USD (ok. 1 600 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: TP-Link Deco S4

Testy

TEST: Harman Kardon Citation 200

Testy

TEST: TP-Link Archer AX11000

Testy

TEST: TP-Link Archer AX20

Testy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!