Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Netgear prezentuje router z… Alexą

Inteligentny głośnik, który zadba o twoje Wi-Fi.

Opublikowane

dnia

Routery sieci MESH są ustawiane w całym domu, podobnie jak inteligentne głośniki. Netgear postanowił połączyć te dwa elementy i stworzyć Orbi Voice – głośnik z dźwiękiem od Harman Kardon, który dodatkowo podkręci siłę sygnału Wi-Fi.

Orbi Voice to bezprzewodowy, inteligentny głośnik z wooferem, tweeterem i pasywnymi membranami podkręcającymi basy. Za jakość audio odpowiedzialni są specjaliści z Harman Kardon. Brak dźwięku 360 stopni z nawiązką rekompensują dodatkowe funkcje urządzenia – jest ono bowiem także routerem MESH kompatybilnym z każdym systemem Netgear Orbi Wi-Fi. Router pozwoli na rozszerzenie zasięgu sieci o dodatkowe 420 m2 i zapewni maksymalną prędkość sygnału 2,2 GB/s. Oprócz przetworników w głośniku znajdują się cztery mikrofony i specjalne przyciski, za pomocą których użytkownik komunikuje się z zainstalowaną wirtualną asystentką, Amazon Alexą. Dzięki temu z poziomu Orbi Voice można sterować funkcjami smart home. Sprzęt będzie także współpracował z najpopularniejszymi serwisami streamingowymi.

Inteligentny głośnik od Netgear będzie dostępny w październiku. Urządzenie zostało wycenione na 300 USD (ok. 1 100 PLN). Do jego prawidłowego działania niezbędny jest hub Orbi, który będzie dostępny w zestawie z Orbi Voice za 430 USD (ok. 1 600 PLN).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne