Połącz się z nami

Newsy

HTC Vive Focus – samodzielny headset VR

HTC Daydream oficjalnie anulowane.

Opublikowane

dnia

Długo oczekiwane samodzielne gogle wirtualnej rzeczywistości od HTC nareszcie zostały zaprezentowane publiczności. Intrygują nie tylko mocne specyfikacje, ale również duży stopień swobody śledzenia ruchów użytkownika. Niestety, oprócz tego firma ogłosiła, że przerywa prace nad tworzonym we współpracy z Google HTC Daydream.

Vive Focus wyposażony jest w procesor Qualcomm Snapdragon 835, obsługę funkcji „instant on” i specjalny rotacyjny pasek audio przytrzymujący headset. Ekran to duży, kolorowy AMOLED. Urządzenie rejestruje ruchy noszącej je osoby w aż sześciu stopniach swobody (6DoF), chociaż dołączony kontroler rejestruje jedynie trzy. Zdaniem producenta, nie zmniejszy to doznań podczas korzystania z Vive Focus. Jednocześnie HTC zapowiedziało otwarcie specjalnej platformy do udostępniania treści VR. Vive Wave ma zapewniać obsługę kontrolerów 6DoF za pomocą deweloperskich specyfikacji i dodatkowych akcesoriów. Platforma na razie działać będzie jedynie w Chinach. 

Oprócz dobrych informacji producent przekazał również trochę gorszą. Google i HC zdecydowały się na przerwanie prac nad headsetem Vive Daydream, który miał współpracować z platformą VR Google. Na razie niezmienione zostają plany innych producentów akcesoriów do tego systemu, w tym Lenovo.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne