Połącz się z nami

Technologie

Google przejmuje Fitbita

Producent opasek fitness wart jest 2,1 mld USD.

Opublikowane

dnia

Google umacnia swoją pozycję na rynku producenta gadżetów nie tylko poprzez swój autorski hardware, ale także ten zakupiony od innych producentów. Po przejęciu giganta smart home Nest przyszedł czas na opaski fitness i smartwatche – Google oficjalnie ogłosiło zakup Fitbita.

Fitbit to jeden z popularniejszych producentów tzw. wearables, czyli gadżetów przeznaczonych do noszenia. Nic dziwnego, że Google, które od długiego czasu mocno stara się zaistnieć w tym segmencie rynku, zdecydowało się na przejęcie właśnie tej marki. Doświadczenie Fitbita w zakresie produkcji opasek fitness i sportowych smartwatchy na pewno przyda się w tworzeniu urządzeń sygnowanych przez Google, a także udoskonalaniu nieco archaicznego WearOS. Sprawdzony hardware i udoskonalony system operacyjny mogą stać się podstawami sprzętu, który będzie mógł rywalizować z Apple Watchem – nie od dziś wiadomo, że jest to ambicją Google.

Przejęcie Fitbita kosztowało aż 2,1 mld USD i zostanie sfinalizowane już w przyszłym roku. Co ciekawe, samodzielne próby Google w zakresie tworzenia wearables spotkały się z szeregiem wątpliwości. Konsumenci i różnego rodzaju organy administracyjne obawiali się o to, czy osobiste informacje użytkowników na pewno będą bezpieczne. Po ogłoszeniu przejęcia Google zapewniło, że dane zebrane przez Fitbita nie będą wykorzystywane w kampaniach ogłoszeniowych, a użytkownicy otrzymają pełen wgląd w informacje wysyłane na serwery. Miejmy nadzieję, że Google dotrzyma słowa, ponieważ dane medyczne to jedne z najwrażliwszych i najcenniejszych danych osobowych, jakie istnieją.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne