Połącz się z nami

Newsy

Google przejmuje Fitbita

Producent opasek fitness wart jest 2,1 mld USD.

Opublikowane

dnia

Google umacnia swoją pozycję na rynku producenta gadżetów nie tylko poprzez swój autorski hardware, ale także ten zakupiony od innych producentów. Po przejęciu giganta smart home Nest przyszedł czas na opaski fitness i smartwatche – Google oficjalnie ogłosiło zakup Fitbita.

Fitbit to jeden z popularniejszych producentów tzw. wearables, czyli gadżetów przeznaczonych do noszenia. Nic dziwnego, że Google, które od długiego czasu mocno stara się zaistnieć w tym segmencie rynku, zdecydowało się na przejęcie właśnie tej marki. Doświadczenie Fitbita w zakresie produkcji opasek fitness i sportowych smartwatchy na pewno przyda się w tworzeniu urządzeń sygnowanych przez Google, a także udoskonalaniu nieco archaicznego WearOS. Sprawdzony hardware i udoskonalony system operacyjny mogą stać się podstawami sprzętu, który będzie mógł rywalizować z Apple Watchem – nie od dziś wiadomo, że jest to ambicją Google.

Przejęcie Fitbita kosztowało aż 2,1 mld USD i zostanie sfinalizowane już w przyszłym roku. Co ciekawe, samodzielne próby Google w zakresie tworzenia wearables spotkały się z szeregiem wątpliwości. Konsumenci i różnego rodzaju organy administracyjne obawiali się o to, czy osobiste informacje użytkowników na pewno będą bezpieczne. Po ogłoszeniu przejęcia Google zapewniło, że dane zebrane przez Fitbita nie będą wykorzystywane w kampaniach ogłoszeniowych, a użytkownicy otrzymają pełen wgląd w informacje wysyłane na serwery. Miejmy nadzieję, że Google dotrzyma słowa, ponieważ dane medyczne to jedne z najwrażliwszych i najcenniejszych danych osobowych, jakie istnieją.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne