Połącz się z nami

Newsy

Google Nearby Share – AirDrop dla Androida

Dostępna na urządzeniach z Androidem 6.0 wzwyż.

AirDrop to jedna z tych funkcji dostępnych na iOS, które przez długi czas pozostawały niedostępne dla użytkowników Androida. Google postanowiło nareszcie naprawić to niedopatrzenie i zaprezentować swoją wersję popularnej formy transferu plików.

Zasada działania Nearby Share jest prosta – to narzędzie pozwalające na przesyłanie plików do pobliskich urządzeń za pomocą najwygodniejszego dostępnego protokołu. Aby z niego skorzystać, wystarczy otworzyć menu udostępniania, a system automatycznie wykryje wszystkie sprzęty w promieniu 30 cm kompatybilne z nową funkcją. W zależności od naszych preferencji i możliwości naszych telefonów, plik może zostać automatycznie wysłany za pomocą Bluetootha, Wi-Fi Direct czy NFC. W przyszłości funkcja umożliwi także na przesyłanie zdjęć i dokumentów na Chromebooki.

Nearby Share będzie wymagało Androida 6.0 lub wyższej wersji. By z niego skorzystać, konieczne jest włączenie Bluetootha i usług lokalizacyjnych. Google obiecuje, że nowa funkcja posiada ustawienia prywatności, które zabezpieczą użytkownika przed otrzymywaniem niechcianych plików od nieznanych osób, a samo przesyłanie wiadomości może być anonimowe.

Narzędzie jest już dostępne na niektórych telefonach Google Pixel i Samsung – to posiadacze smartfonów tych marek będą mogli cieszyć się nim jako pierwsi. Jeśli korzystamy z urządzenia innego producenta, musimy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na razie nie wiadomo, kiedy Nearby Share trafi na nie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowa aplikacja Xbox z możliwością streamingu gier na smartfony z Androidem

Newsy

Royole prezentuje składany Flexpai 2

Newsy

Znamy wymagania sprzętowe Cyberpunka 2077 na PC

Newsy

TikTok wciąż będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!