Połącz się z nami

Newsy

Google Cloud powiększa swoją infrastrukturę

Pięć nowych regionów i podwodne kable.

Google Cloud rozpoczyna swoją ekspansję mocnym akcentem. W tym roku uruchomi pięć nowych regionów platformy, a ponadto rozpocznie konstrukcję trzech podwodnych kabli światłowodowych, które rozszerzą dostępność i zwiększą przepustowość ich chmurowych rozwiązań.

Dwa spośród pięciu nowych regionalnych centrów danych otwarte zostaną w pierwszym kwartale 2018 – to te w Holandii i kanadyjskim Montrealu. W późniejszych miesiącach otwarte zostaną trzy kolejne: w Los Angeles, Finlandii i Hong Kongu. Oprócz regionów Google planuje uruchomić trzy światłowodowe kable oceaniczne, które mają rozszerzyć zasięg usług i poprawić ich stabilność. Jeden z nich połączy Chile i Los Angeles, drugi – Stany Zjednoczone z Danią i Irlandią, zaś trzeci – Hong Kong i Guam. Ten ostatni zaplanowany jest nie tylko z myślą o użytkownikach dalekowschodnich, ale również australijskich

Google łącznie inwestuje w 18 regionów i 11 kabli światłowodowych na całym świecie. Nic dziwnego – usługi Google są podstawą ok. 25% światowego przesyłania danych, zaś od ich infrastruktury zależne jest wiele usług trzecich, w tym PayPal.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Nowy Google Chrome wydłuży czas działania laptopa na baterii

Newsy

Google planuje budowę centrum danych w Polsce

Newsy

TEST: OnePlus 8 Pro

Testy

Numery telefonów użytkowników WhatsAppa dostępne w sieci

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!