Połącz się z nami

Newsy

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

Do internetowej biblioteki darmowych gier trafiło aż 2 500 nowych (w właściwie starych) tytułów – to największa aktualizacja, jaka kiedykolwiek została udostępniona w archiwum. Możemy zagrać w nie jedynie online. Na liście znalazło się wiele nieznanych gier, ale wśród nich wypatrzymy także prawdziwe perełki, na przykład pierwszą część Alone in the Dark, siódmą odsłonę popularnej niegdyś sagi Wizardry: Crusaders of the Dark Savant, Princess Maker 2, w którym gracz wychowuje wirtualną księżniczkę, czy opartą na opowiadaniu Harlana Ellisona przygodówkę I Have No Mouth, and I Must Scream.

Internet Archive to fundacja zajmująca się gromadzeniem i dystrybucją cyfrowych wersji starych gier, książek i nagrań wideo. Wśród zarządzanych przez nią projektów znajduje się dobrze znany Wayback Machine, umożliwiający obejrzenie dawnych wersji stron internetowych, oraz Open Library – biblioteka ponad 30 000 tytułów, do których wygasły prawa autorskie. Są one dostępne do przeczytania online lub wypożyczenia w różnych formatach cyfrowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
2 komentarze

2 komentarze

  1. Jaaa

    16/10/2019 o 20:51

    Ło rany AITD 1! Gra mojego dzieciństwa!

  2. 8art33z

    22/10/2019 o 06:50

    Fajna sprawa, cieszy fakt, że stare gry nie pozostają zapomniane. W Polsce i na świecie scena retro oraz retro computing i gaming rośnie w siłę!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Alphabet osiągnął wartość biliona dolarów

To czwarta amerykańska firma, której się to udało.

Opublikowane

dnia

Czwartkowe zamknięcie rynków okazało się przełomowe dla Alphabetu, spółki-matki Google. Okazało się, że zamknęła ona dzień z wynikiem przekraczającym bilion dolarów. Przedtem sztuka ta udała się tylko kompaniom petrochemicznym i trzem innym gigantom technologicznym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Cyberpunka 2077 przeniesiona na wrzesień

Przyczyną jest chęć dopracowania wszystkich aspektów gry.

Opublikowane

dnia

16 kwietnia 2020 roku był datą wyczekiwaną przez graczy na całym świecie – to wtedy na nasze pecety i konsole miała trafić jedna z najgorętszych premier tego roku, Cyberpunk 2077. Okazuje się, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, gra opóźni się bowiem o pięć miesięcy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Odkryto kolejne szkodliwe aplikacje na Androida

Na chwilę obecną wciąż są one dostępne w Sklepie Play.

Opublikowane

dnia

Otwarty charakter Androida jest zarówno jego zaletą, jak i wadą. Z jednej strony pozwala on na instalację aplikacji z dowolnego źródła, co daje dostęp do wielu niedostępnych bez VPN-u regionalnych usług i gier, ale ma on także swoją ciemniejszą stronę – większe ryzyko, że ściągana apka może być szkodliwa. Kilka tego typu programów znaleziono w Sklepie Google Play.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Microsoft kończy wsparcie dla Windowsa 7

System nie dostanie żadnych nowych aktualizacji bezpieczeństwa.

Opublikowane

dnia

Windows 7 towarzyszył użytkownikom przez ostatnie 11 lat, ale jego historia właśnie dobiega końca. Microsoft całkowicie zakończył wspieranie swojego systemu operacyjnego. Mimo tego wielu użytkowników nie zdecydowało się na aktualizację do Windowsa 10 lub innego OS-a.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

MicroLED, QLED 8K i The Sero, czyli telewizory Samsung na CES 2020

Dzięki rozdzielczości 8K model Q950TS zapewnia najlepszą jakość obrazu LCD na rynku.

Opublikowane

dnia

Podczas targów CES 2020 Samsung zaprezentował najnowszą linię telewizorów MicroLED, QLED 8K i lifestyle’owych. Poprzez wprowadzenie nowych rozmiarów ekranów, wykorzystanie możliwości Inteligentnego Skalowania do 8K, innowacyjną technologię zmiany orientacji wyświetlacza i wiele więcej, Samsung pokazał, jak jego produkty na rok 2020 wpłyną na doznania wizualne widzów i zdefiniował na nowo ich rolę w domu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne