Połącz się z nami

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

Do internetowej biblioteki darmowych gier trafiło aż 2 500 nowych (w właściwie starych) tytułów – to największa aktualizacja, jaka kiedykolwiek została udostępniona w archiwum. Możemy zagrać w nie jedynie online. Na liście znalazło się wiele nieznanych gier, ale wśród nich wypatrzymy także prawdziwe perełki, na przykład pierwszą część Alone in the Dark, siódmą odsłonę popularnej niegdyś sagi Wizardry: Crusaders of the Dark Savant, Princess Maker 2, w którym gracz wychowuje wirtualną księżniczkę, czy opartą na opowiadaniu Harlana Ellisona przygodówkę I Have No Mouth, and I Must Scream.

Internet Archive to fundacja zajmująca się gromadzeniem i dystrybucją cyfrowych wersji starych gier, książek i nagrań wideo. Wśród zarządzanych przez nią projektów znajduje się dobrze znany Wayback Machine, umożliwiający obejrzenie dawnych wersji stron internetowych, oraz Open Library – biblioteka ponad 30 000 tytułów, do których wygasły prawa autorskie. Są one dostępne do przeczytania online lub wypożyczenia w różnych formatach cyfrowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
2 komentarze

2 komentarze

  1. Jaaa

    16/10/2019 o 20:51

    Ło rany AITD 1! Gra mojego dzieciństwa!

  2. 8art33z

    22/10/2019 o 06:50

    Fajna sprawa, cieszy fakt, że stare gry nie pozostają zapomniane. W Polsce i na świecie scena retro oraz retro computing i gaming rośnie w siłę!

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne