Połącz się z nami

Newsy

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

Zasada działania klawiatury optycznej opiera się o czujniki na podczerwień. Umieszczony pod każdym klawiszem promień podczerwonego światła rejestruje przyciśnięcie klawisza szybciej niż klasyczny system wymagający fizycznego zetknięcia się przycisku z odbiornikiem. Razer przekonuje, że dzięki temu rozwiązaniu klawiatura będzie szczególnie dokładnie wykrywała wielokrotne, szybkie przyciśnięcia jednego klawisza (jak to często zdarza się w grach) i lepiej radziła sobie z obsługą wielu przycisków naraz. Pisanie na niej ma przypominać korzystanie z klawiatur mechanicznych, ale bez towarzyszącego im hałasu – każde wciśnięcie będzie wiązało się z niezbyt głośnym, miłym dla ucha kliknięciem.

Razer Blade 15 Advanced otrzyma ponadto wydajne podzespoły: procesor Intel Core i7-9750H, kartę graficzną GeForce RTX 2070 Max-Q, 16 GB RAM, 512 GB pamięci wewnętrznej SSD i matowy ekran 1080p z odświeżaniem 240 Hz. Na razie będzie od dostępny jedynie w powyższej konfiguracji w cenie 2 650 USD (ok. 10 300 PLN) na oficjalnej stronie producenta. Razer wprowadzi kolejne, bogatsze wersje na rynek w przyszłym roku, podobnie zresztą jak inne laptopy wykorzystujące klawiatury z przełącznikami optycznymi.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Amazon produkuje serial oparty na Falloucie

Gaming

TEST: Lenovo Yoga C940

Testy

Cyberpunk 2077 w nowym trailerze

Gaming

TEST: Lenovo Legion Y540

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!