Połącz się z nami

Newsy

Firma RED pracuje nad smartfonem z „holograficznym ekranem”

Rozwiazanie obecne w Hydrogen One jest czymś zupełnie nowym.

RED to firma, która do tej pory zajmowała się produkcją wysokiej jakości kamer filmowych. Teraz jednak postanowiła zbudować smartfona z „holograficznym ekranem”.

Hydrogen One, bo tak ma się nazywać owy smartfon, otrzyma 5,7-calowy wyświetlacz, który rzekomo z pomocą nanotechnologii potrafi przechodzić z trybu 2D do holograficznych projekcji obrazów w 3D. Nie jest to pierwszy raz, kiedy jakaś firma próbuje zaprosić nas do świata science-fiction. Jakiś czas temu podobnymi zdolnościami chwalił się Amazon Fire Phone, który poszedł na dno szybciej niż Titanic. Iluzja 3D jest również obecna w przenośnej konsoli Nintendo 3DS, gdzie możemy doświadczyć tego efektu bez specjalnych okularów. Jak się jednak okazuje założyciel firmy RED, Jim Jannard twierdzi, że rozwiazanie obecne w Hydrogen One jest czymś zupełnie nowym i żeby je zrozumieć trzeba to po prostu zobaczyć. To jednak może się okazać w tej chwili trudne, gdyż owy smartfon ma mieć swoją premierę dopiero w 2018 roku. Już w tej chwili można jednak zamówić swój egzemplarz w pre-orderze za niespełna 1 200 USD.

Hydrogen One ma również korzystać ze specjalnego algorytmu, który będzie przerabiał dźwięk na „multi-przestrzenne audio”, cokolwiek ty to miało nie znaczyć. Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że firma RED zastrzega sobie prawo do zmiany wyglądu smartfona, gdyż jest on nadal w fazie projektowej. Jannard ostrzega również przed ograniczoną liczbą jednostek w chwili premiery z uwagi na skomplikowany proces produkcji ekranu i zapewnia, że cena może znaczy wzrosnąć.

Poza tą całą magią Hydrogen One będzie najpewniej posiadał te same podzespoły co reszta androidowej elity. Niestety pomimo, iż RED słynie z nieziemsko dobrych kamer nie otrzymaliśmy żadnych informacji dotyczących jakości aparatu w owej jednostce. Na zdjęciu widać jednak, że będzie miał gniazdo słuchawkowe, a to już coś.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samsung prezentuje Galaxy S20 Tactical Edition

Newsy

TEST: Samsung Galaxy S20

Testy

LG Wing – oryginalny koncept na dwa ekrany

Newsy

Oficjalna premiera LG Velvet

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!