Połącz się z nami

Newsy

FBI odblokowało iPhone’a bez pomocy Apple

W tej chwili pomoc Apple w uzyskaniu dostępu do urządzenia nie jest już wymagana.

Opublikowane

dnia

Właśnie dobiegła końca trwająca od kilku tygodni przepychanka pomiędzy służbami bezpieczeństwa w USA, a jednym z największych producentów smartfonów na świcie. Wczoraj FBI poinformowało, iż bez pomocy Apple uzyskało dostęp do danych w iPhonie jednego z zamachowców z San Barnardino.

Sprawa ta była na ustach całej branży. Po tym jak FBI przejęło iPhone’a 5C należącego do jednego z zamachowców zgłosiło się z nim do Apple najpierw z prośbą, a potem z nakazem sądowym, w myśl którego gigant z Cupertino miało obejść swoje własne zabezpieczenia i pozwolić władzom dostać się do danych zabitego sprawcy. Apple kategorycznie odmówiło współpracy w obawie o stworzenie precedensu, który mógłby być potem wielokrotnie wykorzystywany przez organ ścigania w USA i narażenie swoich klientów na utracenie poczucia bezpieczeństwa jakie producent sprzedaje z każdym swoim smartfonem. Do wczoraj żadna ze stron nie chciała odpuścić.

Przebicie się przez zabezpieczenia Apple oznacza koniec sądowych nakazów i publicznych kłótni pomiędzy dwoma stronami. Z oświadczenia FBI jasno wynika, iż w tej chwili pomoc Apple w uzyskaniu dostępu do urządzenia nie jest już wymagana, a zatem wszelkie inicjatywy prawne tracą moc. Nie ma oficjalnego potwierdzenia jaka firma ostatecznie pomogła FBI dostać się do rzeczonego iPhone’a, ale chodzą plotki, iż mogło to być Cellebrite z Izraela. Dla dobra śledztwa i imienia FBI z całą pewnością nigdy nie dowiemy się jakie dane znajdowały się na urządzeniu zamachowca, ale lepiej, żeby były warte tej bezproduktywnej przepychanki, z której chyba nikt nie wyszedł zwycięsko.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne