Połącz się z nami

Newsy

Papież ma konto na Instagramie

Lepsze to niż średniowieczne wyprawy krzyżowe.

Opublikowane

dnia

Jeśli do tej pory myślałeś, że sieci społecznościowe to dzieło szatana, które służy jedynie do chwalenia się swoimi obiadami, wynikami z Endomondo i krytykowania wszystkiego co ktokolwiek powiedział, to się myliłeś. Od kilku dni swoje konto na Instagramie ma również głowa kościoła rzymskokatolickiego, papież Franciszek.

O tym niezwykłym wydarzeniu można się było dowiedzieć od źródeł w Watykanie, które potwierdziły, iż papież Franciszek zakłada konto na należącym do Facebooka serwisie Instagram. Na pierwszym opublikowanym na koncie „fransicus” zdjęciu możemy podziwiać modlącego się papieża. Pod zdjęciem natomiast znajdziemy podpis „Módlcie się za mnie” przetłumaczony na dziewięć różnych języków. Znając możliwości niektórych nienawistnych internautów jesteśmy przekonani, iż najgorliwiej modlić trzeba się teraz za osoby odpowiedzialne za moderowanie konta Franciszka, gdyż z całą pewnością będą mieli ręce pełne roboty. Założenie owego konta papież skomentował również na swoim koncie na Twitterze (@Pontifex), gdzie poinformował swoje owieczki, iż wyruszył w nową podróż, aby móc wspólnie z nami kroczyć na drodze miłosierdzia bożego. Nie jesteśmy pewni czy defilada próżności to miejsce, w które głowa kościoła powinna się zapuszczać, ale lepsze to niż średniowieczne wyprawy krzyżowe.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne