Połącz się z nami

Newsy

Papież ma konto na Instagramie

Lepsze to niż średniowieczne wyprawy krzyżowe.

Jeśli do tej pory myślałeś, że sieci społecznościowe to dzieło szatana, które służy jedynie do chwalenia się swoimi obiadami, wynikami z Endomondo i krytykowania wszystkiego co ktokolwiek powiedział, to się myliłeś. Od kilku dni swoje konto na Instagramie ma również głowa kościoła rzymskokatolickiego, papież Franciszek.

O tym niezwykłym wydarzeniu można się było dowiedzieć od źródeł w Watykanie, które potwierdziły, iż papież Franciszek zakłada konto na należącym do Facebooka serwisie Instagram. Na pierwszym opublikowanym na koncie „fransicus” zdjęciu możemy podziwiać modlącego się papieża. Pod zdjęciem natomiast znajdziemy podpis „Módlcie się za mnie” przetłumaczony na dziewięć różnych języków. Znając możliwości niektórych nienawistnych internautów jesteśmy przekonani, iż najgorliwiej modlić trzeba się teraz za osoby odpowiedzialne za moderowanie konta Franciszka, gdyż z całą pewnością będą mieli ręce pełne roboty. Założenie owego konta papież skomentował również na swoim koncie na Twitterze (@Pontifex), gdzie poinformował swoje owieczki, iż wyruszył w nową podróż, aby móc wspólnie z nami kroczyć na drodze miłosierdzia bożego. Nie jesteśmy pewni czy defilada próżności to miejsce, w które głowa kościoła powinna się zapuszczać, ale lepsze to niż średniowieczne wyprawy krzyżowe.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook prezentuje prototyp kompaktowego headsetu VR

Newsy

Oculus kończy produkcję headsetu Go

Newsy

Twitter wprowadza wiadomości audio

Newsy

Snapchat odświeża wygląd aplikacji

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!