Połącz się z nami

Newsy

Astronauta Scott Kelly urósł w kosmosie

Uzyskane dane mogą się okazać bezcenne podczas planowania misji na Marsa.

Opublikowane

dnia

Scott Kelly jest już od jakiegoś czasu ulubionym astronautą USA. Od kilku dni jest również jednym z najdokładniej przebadanych byłych rezydentów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w historii.

Kiedy kilka dni temu astronauta Scott Kelly powrócił na Ziemię, został przejęty przez sztab lekarzy z NASA i poddany przeróżnym badaniom. Kelly przebywał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 340 dni i w tym czasie jego ciało poddane było ciągłemu stanu nieważkości. To, co jednak czyni z owego astronauty idealnego kandydata do badań to fakt, iż posiada on brata bliźniaka, który jeszcze do niedawna różnił się od Scotta jednie wąsami. Wstępne wyniki badań wskazały, iż Kelly jest w tej chwili 5 mm wyższy od swojego brata. Jest to rezultat wyciągnięcia się kręgosłupa, co jak się okazuje jest normalnym zjawiskiem w stanie nieważkości. Smutna wiadomość dla Kelly’ego jest jednak taka, że ziemska grawitacja już niedługo dosłownie da mu w kość i zrówna go z bratem. Dokładniejsza analiza przeprowadzonych testów powinna pomóc naukowcom zrozumieć jaki wpływ na ludzkie ciało ma długotrwałe przebywanie w kosmosie. Uzyskane w ten sposób dane mogą się okazać bezcenne podczas planowania przyszłych misji na Marsa.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne