Połącz się z nami

Newsy

Astronauta Scott Kelly urósł w kosmosie

Uzyskane dane mogą się okazać bezcenne podczas planowania misji na Marsa.

Opublikowane

dnia

Scott Kelly jest już od jakiegoś czasu ulubionym astronautą USA. Od kilku dni jest również jednym z najdokładniej przebadanych byłych rezydentów Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w historii.

Kiedy kilka dni temu astronauta Scott Kelly powrócił na Ziemię, został przejęty przez sztab lekarzy z NASA i poddany przeróżnym badaniom. Kelly przebywał na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 340 dni i w tym czasie jego ciało poddane było ciągłemu stanu nieważkości. To, co jednak czyni z owego astronauty idealnego kandydata do badań to fakt, iż posiada on brata bliźniaka, który jeszcze do niedawna różnił się od Scotta jednie wąsami. Wstępne wyniki badań wskazały, iż Kelly jest w tej chwili 5 mm wyższy od swojego brata. Jest to rezultat wyciągnięcia się kręgosłupa, co jak się okazuje jest normalnym zjawiskiem w stanie nieważkości. Smutna wiadomość dla Kelly’ego jest jednak taka, że ziemska grawitacja już niedługo dosłownie da mu w kość i zrówna go z bratem. Dokładniejsza analiza przeprowadzonych testów powinna pomóc naukowcom zrozumieć jaki wpływ na ludzkie ciało ma długotrwałe przebywanie w kosmosie. Uzyskane w ten sposób dane mogą się okazać bezcenne podczas planowania przyszłych misji na Marsa.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne