Połącz się z nami

Newsy

Facebook wprowadza zdjęcia 3D

Na razie tylko dla użytkowników iPhone’a.

Opublikowane

dnia

W jaki sposób ożywić swoje fotki tak, aby cieszyły się zainteresowaniem jak największej liczby znajomych? Według Facebooka kluczem do sukcesu jest wprowadzenie elementów 3D. W portalu społecznościowym pojawiła się możliwość konwertowania zdjęć do formatu trójwymiarowego.

O próbach stworzenia algorytmu, który przekształcałby zwykłe fotografie w obrazy z wrażeniem głębi, Facebook po raz pierwszy mówił w maju. Narzędzie to jest już gotowe i powoli zaczyna być implementowane u użytkowników z całego świata. Do działania wymaga ono informacji o głębi zdjęcia, która zapisywana jest na przykład przez podwójne aparaty w smartfonach Apple. Zastosowana technologia „oddziela” główny obiekt na zdjęciu od jego tła, wyświetlając obydwa komponenty osobno. Trójwymiarowy obraz można następnie obejrzeć na ekranie telefonu lub w headsecie VR – poruszanie urządzeniem sprawi, że fotografowany obiekt i tło będą zmieniały położenie niezależnie od siebie, dając wrażenie statycznego obrazu z głębią.

Aby wykonać idealne zdjęcie 3D trzeba oczywiście spełnić kilka warunków. Poza wspomnianymi już informacjami o głębi fotografii (póki co technologia współpracuje jedynie z danymi dostarczanymi przez podwójne aparaty iPhone’ów) należy zadbać o odpowiednią kompozycję zdjęcia. Facebook radzi, aby do efektu 3D wybierać zdjęcia o orientacji portretowej, zrobione w odległości od 1 do 1,2 metra od fotografowanego obiektu tak, aby jego granice były wyraźnie oddzielone od tła. Wrażenie trójwymiarowości najwyraźniej widoczne jest na kontrastowych fotkach o wielu poziomach głębi. Możliwość robienia zdjęć 3D trafi do wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych tygodni, a oglądać je możemy już od dzisiaj.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne