Połącz się z nami

Newsy

Facebook wprowadza zdjęcia 3D

Na razie tylko dla użytkowników iPhone’a.

Opublikowane

dnia

W jaki sposób ożywić swoje fotki tak, aby cieszyły się zainteresowaniem jak największej liczby znajomych? Według Facebooka kluczem do sukcesu jest wprowadzenie elementów 3D. W portalu społecznościowym pojawiła się możliwość konwertowania zdjęć do formatu trójwymiarowego.

O próbach stworzenia algorytmu, który przekształcałby zwykłe fotografie w obrazy z wrażeniem głębi, Facebook po raz pierwszy mówił w maju. Narzędzie to jest już gotowe i powoli zaczyna być implementowane u użytkowników z całego świata. Do działania wymaga ono informacji o głębi zdjęcia, która zapisywana jest na przykład przez podwójne aparaty w smartfonach Apple. Zastosowana technologia „oddziela” główny obiekt na zdjęciu od jego tła, wyświetlając obydwa komponenty osobno. Trójwymiarowy obraz można następnie obejrzeć na ekranie telefonu lub w headsecie VR – poruszanie urządzeniem sprawi, że fotografowany obiekt i tło będą zmieniały położenie niezależnie od siebie, dając wrażenie statycznego obrazu z głębią.

Aby wykonać idealne zdjęcie 3D trzeba oczywiście spełnić kilka warunków. Poza wspomnianymi już informacjami o głębi fotografii (póki co technologia współpracuje jedynie z danymi dostarczanymi przez podwójne aparaty iPhone’ów) należy zadbać o odpowiednią kompozycję zdjęcia. Facebook radzi, aby do efektu 3D wybierać zdjęcia o orientacji portretowej, zrobione w odległości od 1 do 1,2 metra od fotografowanego obiektu tak, aby jego granice były wyraźnie oddzielone od tła. Wrażenie trójwymiarowości najwyraźniej widoczne jest na kontrastowych fotkach o wielu poziomach głębi. Możliwość robienia zdjęć 3D trafi do wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych tygodni, a oglądać je możemy już od dzisiaj.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne