Połącz się z nami

Newsy

Boston Dynamics prezentuje robota-parkourowca

Do skoku wykorzystuje on siłę całego ciała.

Opublikowane

dnia

Roboty potrafią coraz więcej, a firma Boston Dynamics jest jednym z najważniejszych innowatorów na tym polu. Ich humanoidalny robot Atlas został właśnie przystosowany do wykonywania parkourowych trików. Umożliwia mu je zaawansowana konstrukcja ciała.

Na zamieszczonym w internecie wideo możemy zaobserwować, jak Atlas przeskakuje nad grubą kłodą drewna i bezpiecznie ląduje, a następnie wspina się na schody. Wysokość przeszkód to aż 40 cm, co dla ważącego 75 kg robota o jedynie 28 ruchomych stawach mogło być sporym wyzwaniem. W płynnym skakaniu pomaga mu specjalna konstrukcja naśladująca ruchy ludzkich biegaczy. Do wykonania skoku Atlas wykorzystuje całe ciało, nie tylko nogi. Dzięki temu sam utrzymuje swój środek ciężkości i po wykonaniu zaawansowanych ruchów nie wymaga zewnętrznej stabilizacji. To kolejny z trików w repertuarze robota – przedtem inżynierowie nauczyli go wykonywać salto w tył i podnosić obiekty.

Roboty Boston Dynamics może i wyglądają śmiesznie (a czasami nawet strasznie), ale są one projektowane z myślą o poważnych zastosowaniach. Przykładowo, czworonożny SpotMini, który wygląda jak mechaniczny pies z ramieniem zamiast głowy, już w przyszłym roku będzie dostępny w sprzedaży. Jego mobilność i niewielkie rozmiary sprawdzą się na przykład na placach budowy i w zakładach przemysłowych. Sam Atlas może być natomiast wykorzystany do transportu ciężkich lub dużych obiektów – a może także do udziału w zawodach robotycznej lekkoatletyki?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne