Połącz się z nami

Newsy

Boston Dynamics prezentuje robota-parkourowca

Do skoku wykorzystuje on siłę całego ciała.

Opublikowane

dnia

Roboty potrafią coraz więcej, a firma Boston Dynamics jest jednym z najważniejszych innowatorów na tym polu. Ich humanoidalny robot Atlas został właśnie przystosowany do wykonywania parkourowych trików. Umożliwia mu je zaawansowana konstrukcja ciała.

Na zamieszczonym w internecie wideo możemy zaobserwować, jak Atlas przeskakuje nad grubą kłodą drewna i bezpiecznie ląduje, a następnie wspina się na schody. Wysokość przeszkód to aż 40 cm, co dla ważącego 75 kg robota o jedynie 28 ruchomych stawach mogło być sporym wyzwaniem. W płynnym skakaniu pomaga mu specjalna konstrukcja naśladująca ruchy ludzkich biegaczy. Do wykonania skoku Atlas wykorzystuje całe ciało, nie tylko nogi. Dzięki temu sam utrzymuje swój środek ciężkości i po wykonaniu zaawansowanych ruchów nie wymaga zewnętrznej stabilizacji. To kolejny z trików w repertuarze robota – przedtem inżynierowie nauczyli go wykonywać salto w tył i podnosić obiekty.

Roboty Boston Dynamics może i wyglądają śmiesznie (a czasami nawet strasznie), ale są one projektowane z myślą o poważnych zastosowaniach. Przykładowo, czworonożny SpotMini, który wygląda jak mechaniczny pies z ramieniem zamiast głowy, już w przyszłym roku będzie dostępny w sprzedaży. Jego mobilność i niewielkie rozmiary sprawdzą się na przykład na placach budowy i w zakładach przemysłowych. Sam Atlas może być natomiast wykorzystany do transportu ciężkich lub dużych obiektów – a może także do udziału w zawodach robotycznej lekkoatletyki?

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne