Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

Elektryczne auto Apple może powstać we współpracy z Hyundaiem

Koreański producent podkreśla, że Apple prowadzi rozmowy z różnymi markami.

Informacje na temat elektrycznego samochodu Apple wywołały sporo dyskusji pod koniec ubiegłego roku. Teraz okazuje się, że firma z Cupertino planuje współpracę z koncernami samochodowymi przy projekcie Titan – jednym z potencjalnych partnerów jest koreański Hyundai.

Spekulacje na temat współpracy pomiędzy Apple a producentami aut elektrycznych przewijały się w mediach już kilkukrotnie, ale dopiero teraz agencji prasowej CNBC udało się dotrzeć do przedstawiciela firmy Hyundai Motors, który potwierdził, że takie rozmowy rzeczywiście są prowadzone. Na chwilę obecną nic nie zostało jednak przesądzone, a Hyundai jest tylko jednym z potencjalnych partnerów Apple. Przecieki sugerują, że gdyby doszło do współpracy, koreański producent aut byłby odpowiedzialny za stworzenie projektu akumulatora do samochodu Apple.

Chociaż informacje te są niepotwierdzone, na reakcję giełdy nie trzeba było długo czekać. Akcje Hyundaia poszybowały w górę, a ich ceny wzrosły o niemal 20% w stosunku do tych z dnia poprzedniego. Potwierdza to ogromne zainteresowanie, jakim cieszy się Project Titan i Apple Car. Trzeba przyznać, że koreański producent wydaje się być niezłym partnerem, jeśli chodzi o konstrukcję baterii – ma on na koncie niezwykle udany model Kona Electric o bardzo dużym zasięgu i świetnej ekonomii jazdy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Newsy

Prototyp jest wykonany z tkaniny i kompatybilny z soczewkami korekcyjnymi.

Testy

Nowy procesor Apple M1 w MacBooku Air to cicha, szybka i ultralekka rewolucja.

Newsy

Uruchomimy na nich tylko programy z Mac App Store.

Newsy

Firma mocno stawia na elektromobilność.