Połącz się z nami

Newsy

Facebook Messenger w wersji desktopowej

Ma ułatwić prowadzenie telekonferencji.

Prawie wszystkie spotkania przeniosły się obecnie do sfery wirtualnej, zarówno te służbowe, jak i towarzyskie. Doskonale wie o tym Facebook, który chce stanąć w szranki z Zoomem, Skype i Microsoft Teams – aplikacja Messenger trafiła właśnie na nasze komputery.

Desktopowy Messenger oferuje wszystko to, co jego przeglądarkowa lub mobilna wersja, w tym ciemną skórkę i GIF-y. Facebook ujawnił, że w przeciągu ostatniego miesiąca zanotował ponad stuprocentowy wzrost liczby użytkowników, którzy korzystali z rozmów audio i wideo w przeglądarce. Dedykowana aplikacja ma ułatwić użytkownikom prowadzenie wideokonferencji na dużym ekranie oraz zapobiec sytuacjom, w których aktywny czat zostanie pogrzebany pomiędzy dziesiątkami innych otwartych kart – powiadomienia o nowych wiadomościach pojawią się na ekranie, a jeśli nie chcemy ich otrzymywać, możemy je wyłączyć lub wyciszyć. Wszystkie rozmowy zostaną zsynchronizowane z aplikacją mobilną lub wersją przeglądarkową.

Program jest już dostępny na macOS i Windows – można go pobrać za darmo z Microsoft Store lub App Store. Facebook ma nadzieję, że desktopowa wersja Messengera ułatwi użytkownikom pozostanie w kontakcie z rodziną i znajomymi w czasach, gdy spotkania twarzą w twarz są po prostu niewskazane. Może on nawet być wykorzystywany do czatów grupowych: jednocześnie do rozmowy może przyłączyć się ośmiu użytkowników.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: HTC Desire 20 pro

Testy

RECENZJA: Captain Tsubasa: Rise of New Champions

Gaming

Niebezpieczne SMS-y podszywające się pod operatorów

Newsy

Samsung: od 54 do 2,3 milimetra, czyli dlaczego mniej znaczy więcej

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!