Połącz się z nami

Newsy

Allegro będzie wykładać na Uniwersytecie

Opublikowane

dnia

Po raz pierwszy w historii polskiego szkolnictwa wyższego, studenci publicznej uczelni będą studiowali pod okiem profesjonalistów nie będących pracownikami naukowymi. Akademia Allegro wraz z Uniwersytetem im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otwiera nowy kierunek – „E-biznes”.

Nowy projekt toruńskiego UMK i Akademii Allegro ruszy już w maju – będą to studia podyplomowe mające łącznie 190 godzin nauki. O rozpoczęciu tak oryginalnego działania w polskim szkolnictwie wyższym obie strony rozmawiały już od dłuższego czasu. Chcieliśmy połączyć solidną teorię z praktyką reprezentowaną przez profesjonalistów działających w branży e-commerce. Dzięki temu studenci kierunku E-biznes będą mogli czerpać z wiedzy pracowników naukowych uznanego uniwersytetu oraz jednocześnie korzystać z wielu lat doświadczenia zawodowego trenerów Akademii – wyjaśnia Mariusz Wesołowski, koordynator ds. edukacji w Grupie Allegro.

Akademia Allegro i jej projekty

Akademia Allegro współpracuje z kilkunastoma trenerami zewnętrznymi, którzy na co dzień są specjalistami w różnych dziedzinach związanych z biznesem internetowym. Są wśród nich graficy, ekonomiści, programiści, informatycy, fotografowie, specjaliści od marketingu internetowego, logistycy czy szefowie dużych sklepów internetowych. W ciągu ostatnich lat Akademia przemierzyła tysiące kilometrów z kilkoma programami warsztatów skierowanych do osób zainteresowanych bądź praktykujących handel w sieci. Jednym z naszych flagowych szkoleń jest Akademia Biznesu Internetowego, z którą obecnie odwiedzamy niemal każde miasto powiatowe na Mazowszu mówi Mariusz Wesołowski. Wizytówką działalności edukacyjnej Allegro jest m.in. specjalny Truck, czyli szkoleniowa ciężarówka w barwach Akademii wyposażona w sprzęt multimedialny, zdolna pomieścić do 30 osób.

Ludzie nauki i specjaliści e-biznesu

Od 7 maja, czyli daty oficjalnego startu nowego kierunku na toruńskiej uczelni, trenerzy Akademii połączą swoje siły z kadrą naukową Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Zajęcia będą prowadzone wspólnie, a do personelu Uniwersytetu oraz wykładowców Akademii dołączą pracownicy poszczególnych serwisów Grupy Allegro. Efekty tak unikalnej współpracy mają być wymierne.

Program nowego kierunku na UMK jest już ustalony. Studenci E-biznesu dostaną indeksy z takimi przedmiotami, jak zarządzanie organizacjami, modele i technologie biznesu internetowego, procesy operacyjne handlu w sieci, marketing internetowy czy koordynacja projektami e-biznesowymi. Taka specjalność istnieje już na kilku polskich uczelniach, jednak na salach wykładowych goszczą tylko pracownicy naukowi. Akademia Allegro przygotowuje również dodatkowe szkolenia w formie on-line dla studentów E-biznesu.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne