Połącz się z nami

Newsy

Dropbox dodaje rozszerzenia do dysku chmurowego

Pozwolą wykonywać wiele czynności bez konieczności przełączania aplikacji.

Opublikowane

dnia

Dropbox to nie tylko wygodne miejsce do przechowywania i udostępniania plików, ale także centrum wspólnej pracy. Już wkrótce wzbogaci się on o szereg dodatków, które umożliwią sprawne edytowanie przechowywanych na nim plików za pomocą popularnych narzędzi bez wychodzenia z okna przeglądarki.

Rozszerzenia Dropbox to dodatkowe opcje służące do szczegółowej edycji plików w chmurze. Zamiast tworzyć własne oprogramowanie, deweloperzy zdecydowali się na podłączenie do niej narzędzi znanych z innych programów. Wśród partnerów, którzy użyczyli im swoich rozwiązań, znajdują się na przykład platforma udostępniania i edytowania filmów Vimeo, producenci edytorów PDF Adobe, Nitro i Smallpdf czy program do podpisywania dokumentów DocuSign. Po wybraniu znajdującego się na dysku pliku użytkownik otrzyma menu kontekstowe, w którym wyświetlą się nazwy dostępnych rozszerzeń. Za ich pomocą będzie on mógł edytować dokument bez konieczności pobierania go na dysk twardy, otwierania w aplikacjach lokalnych i wrzucania z powrotem do chmury.

Nowe funkcje trafią na nasze Dropboksy 27 listopada. Będą one dostępne zarówno na kontach osobistych, jak i biznesowych. Początkowo otrzymamy jedynie dziesięć rozszerzeń, ale producent obiecuje więcej opcji w przyszłości. To nie pierwszy krok firmy na drodze przekształcania prostej chmury w pełnoprawne centrum pracy w grupie – poprzednio Dropbox eksperymentował ze zintegrowanymi kontami mailowymi, aplikacjami do edycji obrazów czy edytorami dokumentów tekstowych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne