SOCJAL
Do góry


Dropbox dodaje rozszerzenia do dysku chmurowego

Pozwolą wykonywać wiele czynności bez konieczności przełączania aplikacji.

Dropbox to nie tylko wygodne miejsce do przechowywania i udostępniania plików, ale także centrum wspólnej pracy. Już wkrótce wzbogaci się on o szereg dodatków, które umożliwią sprawne edytowanie przechowywanych na nim plików za pomocą popularnych narzędzi bez wychodzenia z okna przeglądarki.

Rozszerzenia Dropbox to dodatkowe opcje służące do szczegółowej edycji plików w chmurze. Zamiast tworzyć własne oprogramowanie, deweloperzy zdecydowali się na podłączenie do niej narzędzi znanych z innych programów. Wśród partnerów, którzy użyczyli im swoich rozwiązań, znajdują się na przykład platforma udostępniania i edytowania filmów Vimeo, producenci edytorów PDF Adobe, Nitro i Smallpdf czy program do podpisywania dokumentów DocuSign. Po wybraniu znajdującego się na dysku pliku użytkownik otrzyma menu kontekstowe, w którym wyświetlą się nazwy dostępnych rozszerzeń. Za ich pomocą będzie on mógł edytować dokument bez konieczności pobierania go na dysk twardy, otwierania w aplikacjach lokalnych i wrzucania z powrotem do chmury.

Nowe funkcje trafią na nasze Dropboksy 27 listopada. Będą one dostępne zarówno na kontach osobistych, jak i biznesowych. Początkowo otrzymamy jedynie dziesięć rozszerzeń, ale producent obiecuje więcej opcji w przyszłości. To nie pierwszy krok firmy na drodze przekształcania prostej chmury w pełnoprawne centrum pracy w grupie – poprzednio Dropbox eksperymentował ze zintegrowanymi kontami mailowymi, aplikacjami do edycji obrazów czy edytorami dokumentów tekstowych.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy