Połącz się z nami

Newsy

Samochody Tesla z trybem psim i stróżującym

Zadbają o bezpieczeństwo pupila i dobytku.

Opublikowane

dnia

Im bardziej inteligentne i droższe auto, tym większe prawdopodobieństwo, że zainteresują się nim włamywacze. Samochody Tesli właśnie otrzymały aktualizację, która umożliwi im wykorzystanie swoich kamer podczas postoju do odstraszania złodziei.

W trybie Sentry wszystkie zewnętrzne czujniki i kamery zostaną przełączone w tryb wyszukiwania zagrożeń, ciągle monitorując otoczenie samochodu. Jeśli wykryją one mało niepokojący czynnik, na przykład kogoś przez dłuższy czas opierającego się o auto, Tesla przejdzie w stan niewielkiego ryzyka i na ekranie dotykowym wyświetli informację, że wszystkie ruchy dookoła pojazdu są nagrywane i zapisywane. Jeśli zagrożenie jest większe (na przykład złodziej stłukł szybę), oprócz zarejestrowania nagrania samochód włączy alarm i głośniki, a jego system multimedialny zacznie jaskrawo błyskać. Właściciel auta zostanie poinformowany o każdym incydencie za pośrednictwem aplikacji. Do prawidłowego działania Sentry Mode konieczny będzie uprzednio sformatowany dysk USB, na którym zapisywane będą nagrane pliki.

Oprócz trybu stróżującego Tesla wprowadziła także coś dla miłośników czworonogów, czyli tryb psi. Po jego włączeniu klimatyzacja utrzymuje temperaturę na komfortowym dla zwierząt poziomie nawet wtedy, gdy na chwilę wyjdziemy z auta. Informacja o warunkach panujących w kabinie wyświetlana jest na ekranie, co ma powstrzymać przechodniów przed rozbijaniem szyby w celu uratowania zwierzaka. Na razie obydwa tryby będą dostępne jedynie w autach Model 3 w Stanach Zjednoczonych, ale potem trafią także do innych pojazdów marki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne