Połącz się z nami

Newsy

Samochody Tesla z trybem psim i stróżującym

Zadbają o bezpieczeństwo pupila i dobytku.

Opublikowane

dnia

Im bardziej inteligentne i droższe auto, tym większe prawdopodobieństwo, że zainteresują się nim włamywacze. Samochody Tesli właśnie otrzymały aktualizację, która umożliwi im wykorzystanie swoich kamer podczas postoju do odstraszania złodziei.

W trybie Sentry wszystkie zewnętrzne czujniki i kamery zostaną przełączone w tryb wyszukiwania zagrożeń, ciągle monitorując otoczenie samochodu. Jeśli wykryją one mało niepokojący czynnik, na przykład kogoś przez dłuższy czas opierającego się o auto, Tesla przejdzie w stan niewielkiego ryzyka i na ekranie dotykowym wyświetli informację, że wszystkie ruchy dookoła pojazdu są nagrywane i zapisywane. Jeśli zagrożenie jest większe (na przykład złodziej stłukł szybę), oprócz zarejestrowania nagrania samochód włączy alarm i głośniki, a jego system multimedialny zacznie jaskrawo błyskać. Właściciel auta zostanie poinformowany o każdym incydencie za pośrednictwem aplikacji. Do prawidłowego działania Sentry Mode konieczny będzie uprzednio sformatowany dysk USB, na którym zapisywane będą nagrane pliki.

Oprócz trybu stróżującego Tesla wprowadziła także coś dla miłośników czworonogów, czyli tryb psi. Po jego włączeniu klimatyzacja utrzymuje temperaturę na komfortowym dla zwierząt poziomie nawet wtedy, gdy na chwilę wyjdziemy z auta. Informacja o warunkach panujących w kabinie wyświetlana jest na ekranie, co ma powstrzymać przechodniów przed rozbijaniem szyby w celu uratowania zwierzaka. Na razie obydwa tryby będą dostępne jedynie w autach Model 3 w Stanach Zjednoczonych, ale potem trafią także do innych pojazdów marki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne