Połącz się z nami

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

Nazwa RoboMaster S1 nawiązuje do popularnych na całym świecie walk robotów. Stają do nich różnego rodzaju zdalnie sterowane maszyny, często wykonywane przez całe zespoły konstrukcyjne lub koła studenckie. Organizatorem chińskiego turnieju RoboMasters jest właśnie DJI, które postanowiło stworzyć produkt przeznaczony dla początkujących fanów robotyki.

Robot przeznaczony jest dla użytkowników od 14 roku życia wzwyż. W zestawie znajduje się 46 części, z których zbudujemy go od podstaw – według DJI powinno to zająć od 2 do 4 godzin. Urządzenie otrzymało sześć bezszczotkowych silniczków rozpędzających je do prędkości 13 km/h, 31 czujników do obserwacji otoczenia i wielokierunkowe koła typu mecanum. Sterujemy nim za pomocą tabletu lub smartfona. Dodatkowo robot został wyposażony w kamerę Full HD, która za pośrednictwem aplikacji umożliwia podgląd tego, co widzi, z pierwszoosobowej perspektywy. O jego bojowym rodowodzie świadczy natomiast działko strzelające lekkimi, żelowymi kulkami.

Kolejną cechą RoboMaster S1 jest możliwość programowania robota w języku Scratch 3.0 i Python – w aplikacji znajdziemy specjalne tutoriale. Za ich pomocą odblokujemy dodatkowe opcje, na przykład zmienimy sposób poruszania robota lub zmodyfikujemy parametry jego czujników. Zaawansowani użytkownicy będą mogli ponadto stworzyć własne programy, które dadzą ich robotowi przewagę podczas starć.

RoboMaster S1 kosztuje 500 USD (ok. 1 880 PLN). Na razie robot dostępny jest w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii – prawdopodobnie trafi on też do Europy. W przyszłości DJI planuje wypuścić kompatybilny z nim zestaw akcesoriów PlayMore; znajdziemy w nim dedykowany kontroler, dodatkowy akumulator i więcej żelowych pocisków.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne