Połącz się z nami

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

Nazwa RoboMaster S1 nawiązuje do popularnych na całym świecie walk robotów. Stają do nich różnego rodzaju zdalnie sterowane maszyny, często wykonywane przez całe zespoły konstrukcyjne lub koła studenckie. Organizatorem chińskiego turnieju RoboMasters jest właśnie DJI, które postanowiło stworzyć produkt przeznaczony dla początkujących fanów robotyki.

Robot przeznaczony jest dla użytkowników od 14 roku życia wzwyż. W zestawie znajduje się 46 części, z których zbudujemy go od podstaw – według DJI powinno to zająć od 2 do 4 godzin. Urządzenie otrzymało sześć bezszczotkowych silniczków rozpędzających je do prędkości 13 km/h, 31 czujników do obserwacji otoczenia i wielokierunkowe koła typu mecanum. Sterujemy nim za pomocą tabletu lub smartfona. Dodatkowo robot został wyposażony w kamerę Full HD, która za pośrednictwem aplikacji umożliwia podgląd tego, co widzi, z pierwszoosobowej perspektywy. O jego bojowym rodowodzie świadczy natomiast działko strzelające lekkimi, żelowymi kulkami.

Kolejną cechą RoboMaster S1 jest możliwość programowania robota w języku Scratch 3.0 i Python – w aplikacji znajdziemy specjalne tutoriale. Za ich pomocą odblokujemy dodatkowe opcje, na przykład zmienimy sposób poruszania robota lub zmodyfikujemy parametry jego czujników. Zaawansowani użytkownicy będą mogli ponadto stworzyć własne programy, które dadzą ich robotowi przewagę podczas starć.

RoboMaster S1 kosztuje 500 USD (ok. 1 880 PLN). Na razie robot dostępny jest w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Japonii – prawdopodobnie trafi on też do Europy. W przyszłości DJI planuje wypuścić kompatybilny z nim zestaw akcesoriów PlayMore; znajdziemy w nim dedykowany kontroler, dodatkowy akumulator i więcej żelowych pocisków.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne