Połącz się z nami

Newsy

Czterech pancernych i HoloLens

Kierujący czołgiem będzie miał obraz w zakresie 360 stopni.

Opublikowane

dnia

Jeśli nie wiesz do czego wykorzystać nową technologię to przemysł zbrojeniowy z całą pewnością ci pomoże. Firma Limpid Armor stworzyła z pomocą gogli HoloLens najefektywniejszy system sterowania czołgiem.

Do tej pory pomysł ten można było zobaczyć jedynie w grach komputerowych czy filmach s-f, ale teraz stał się on rzeczywistością. Circular Review System to swego rodzaju połączenie hełmu z goglami HoloLens, które w rękach doświadczonego czołgisty mogą mu dać ogromną przewagę na polu walki. Do tej pory nowoczesne czołgi dostarczały obraz z zewnątrz pojazdu za pomocą kilku kamer, które przekazywały obraz na ekrany w środku. Jak można się domyślać system ten nie był idealny, ale w obliczu braku alternatywy spełniał swoje zadanie. Z pomocą Circula Review System kierujący czołgiem będzie miał obraz w zakresie 360 stopni do swojej ciągłej dyspozycji, a ponadto nie będzie musiał odrywać oczu od systemu sterowania, co do tej pory było koniecznością. Nowy „gadżet” firmy Limpid Amor zadebiutował na targach zbrojeniowych w Kijowie. Musi on jeszcze zostać poddany testom na polu bitwy, ale kwestia ta nie zraziła sił wojskowych Ukrainy, która już wyraziła swoje zainteresowanie tym produktem.

Pomimo oczywistych zalet owego urządzenia coś mi mówi, że nie do końca o takim zastosowaniu dla swojej technologii myślał Microsoft, kiedy prezentował na scenie rozgrywkę w Minecrafta z wykorzystaniem HoloLens.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne