SOCJAL
Do góry

Czterech pancernych i HoloLens

Kierujący czołgiem będzie miał obraz w zakresie 360 stopni.

Jeśli nie wiesz do czego wykorzystać nową technologię to przemysł zbrojeniowy z całą pewnością ci pomoże. Firma Limpid Armor stworzyła z pomocą gogli HoloLens najefektywniejszy system sterowania czołgiem.

Do tej pory pomysł ten można było zobaczyć jedynie w grach komputerowych czy filmach s-f, ale teraz stał się on rzeczywistością. Circular Review System to swego rodzaju połączenie hełmu z goglami HoloLens, które w rękach doświadczonego czołgisty mogą mu dać ogromną przewagę na polu walki. Do tej pory nowoczesne czołgi dostarczały obraz z zewnątrz pojazdu za pomocą kilku kamer, które przekazywały obraz na ekrany w środku. Jak można się domyślać system ten nie był idealny, ale w obliczu braku alternatywy spełniał swoje zadanie. Z pomocą Circula Review System kierujący czołgiem będzie miał obraz w zakresie 360 stopni do swojej ciągłej dyspozycji, a ponadto nie będzie musiał odrywać oczu od systemu sterowania, co do tej pory było koniecznością. Nowy „gadżet” firmy Limpid Amor zadebiutował na targach zbrojeniowych w Kijowie. Musi on jeszcze zostać poddany testom na polu bitwy, ale kwestia ta nie zraziła sił wojskowych Ukrainy, która już wyraziła swoje zainteresowanie tym produktem.

Pomimo oczywistych zalet owego urządzenia coś mi mówi, że nie do końca o takim zastosowaniu dla swojej technologii myślał Microsoft, kiedy prezentował na scenie rozgrywkę w Minecrafta z wykorzystaniem HoloLens.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy