Połącz się z nami

Newsy

Microsoft Teams staje w szranki z aplikacją Slack

Za Microsoft Teams stoi potężny budżet i liczba potencjalnych użytkowników.

Opublikowane

dnia

Microsoft oficjalnie wprowadził do swojego pakietu Office 365 aplikację Microsoft Teams, która będzie bezpośrednio konkurować z obecnym królem komunikacji między zespołami w pracy, czyli Slack.

Produkt giganta z Redmond skupiony jest na komunikacji, wymianie doświadczeń, danych i informacji w małych i dużych zespołach pracujących nad wspólnym projektem. Problem w tym, że aplikacja ta wygląda i funkcjonuje bardzo podobnie jak jej popularny konkurent Slack. Za Microsoft Teams stoi jednak potężny budżet i liczba potencjalnych użytkowników narzędzi Office. Najsilniejszym punktem Teams jest integracja takich programów jak Word, Excel, PowerPoint, Skype czy OneNote, które są wbudowane w aplikację. Ponadto MS chce podobnie jak Slack, poszerzać liczbę zintegrowanych narzędzie o serwisy przechowujące dane w chmurze, kalendarze i inne.

Każdy posiadacz pakietu Office 365 w wersji Business lub Enterprise może teraz nawiązać bezpośrednią lub otwartą rozmowę z innym użytkownikiem pakietu w celu omówienia jakiegoś wspólnego projektu. Aplikacja jest dostępna w 181 krajach i 18 językach. Dla wszystkich wersji Office 365 Teams stanie się dostępny na początku 2017 roku. Jest to spora baza aktywnych użytkowników, których na tą chwilę jest około 85 milionów. Dla porównania Slack może się pochwalić 4 milionami aktywnych użytkowników dziennie. Ponadto aplikacja ta wdarła się przebojem do wielu firm pracujących na platformie Microsoftu i jest obecna w 28 ze 100 renomowanych firm z listy „Fortune 100”, na której znajdziemy między innymi IBM, eBay, EA, Pinterest, TIME czy LinkedIn. Między innymi dlatego Slack z okazji premiery Microsoft Teams zamieścił w prasie reklamę, której treść jest przestrogą dla giganta z Redmond. Wynik tej potyczki poznamy już za kilka miesięcy.

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne