Connect with us

Cześć, czego dzisiaj szukasz?

Newsy

CES 2021 – LG prezentuje rozwijanego smartfona

Urządzenie ma być dostępne jeszcze w tym roku.

Rozwijany telewizor pojawił się na stoisku LG na targach CES dwa lata temu i wzbudził powszechne zainteresowanie. Tym razem producent pokazał nam podobne urządzenie w nieco mniejszej skali – telefon LG Rollable.

Co prawda LG nie zdradziło ani specyfikacji smartfona, ani jego dokładnej daty premiery (krążące w sieci przecieki wskazują na marzec bieżącego roku), ale kilkunastosekundowe nagranie prezentujące transformację urządzenia z formy kompaktowej do wymiarów tabletu i tak zatrząsnęło siecią. Widzimy na nim sprzęt, którego boczna krawędź delikatnie się wysuwa, powiększając powierzchnię ekranu o ponad 50% w stosunku do pierwotnej; podczas tego procesu odtwarzany film płynnie dostosowuje się do formatu wyświetlacza. Noszący nazwę Rollable smartfon dołączy tym samym do komercyjnie dostępnych „eksperymentów” od LG, w tym modelu Wing z obracanym ekranem głównym.

To nie jedyna prezentacja LG na targach CES 2021. Producent zatrudnił do jej poprowadzenia wirtualną prezenterkę Reah Keem, która przedstawiła propozycje marki na ten rok: ogłoszone jeszcze w ubiegłym roku telewizory wykorzystujące technologię QNED, monitor UltraFine OLED Pro o rozdzielczości 4K i przekątnej 31,5 cala oraz kilka rozwiązań smart home. Wśród tych ostatnich prym wiódł stojący odkurzacz CordZero ThinQ A9 Kompressor+, który po sprzątaniu potrafi automatycznie zassać zawartość pojemnika do specjalnej torby, tym samym go opróżniając. Cena urządzenia pozostaje na chwilę obecną nieznana.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Nowy numer

Reklama

Może cię też zainteresować

Testy

Testujemy mniejszego i tańszego kuzyna flagowca.

Newsy

Bez ładowarki w pudełku, za to z nowym designem aparatu.

Newsy

Firma mocno stawia na elektromobilność.

Newsy

„Zieloni” pokazali także mobilne wersje kart RTX 3000.