Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Asus ROG Mothership – AiO dla graczy

Rozkładany design i możliwość odłączenia klawiatury.

Opublikowane

dnia

Gamingowe laptopy często znajdują się na granicy tego, co możemy nazwać „urządzeniem przenośnym”. ROG Mothership waży niemal 5 kg, ma w środku najnowsze i najpotężniejsze podzespoły i może swobodnie konkurować z niejednym desktopem.

Pod względem designu Mothership przypomina nieco Microsoft Surface. Ten ogromny laptop można rozdzielić na dwa elementy – 17,3-calowy ekran 1080p z podstawką zawierający wszystkie porty i podzespoły, oraz składaną klawiaturę. Łączą się one ze sobą za pomocą Wi-fi lub przewodu. Nietypowa, pionowa konstrukcja została zaprojektowana z myślą o lepszym chłodzeniu urządzenia, gdy to będzie ciężko pracowało.

A będzie – laptop otrzymał potężną specyfikację. W jego wnętrzu pracuje fabrycznie overclockowany procesor Intel Core i9-8950HK, karta graficzna Nvidia RTX 2080, do 64 GB RAM i dysk SSD. Sam ekran również dostosowany jest do potrzeb graczy dzięki dużej częstotliwości odświeżania 144 Hz. Cena i reszta specyfikacji urządzenia pozostają nieznane, ale wiadomo, że ROG Mothership będzie miał premierę w pierwszym kwartale 2019 roku.

To nie jedyna nowość od Asusa na tegorocznych targach CES. Firma zaprezentowała także inny gamingowy komputer z ultracienkiej serii Zephyrus S. Otrzyma on 17,3-calowy ekran 1080p 144 Hz z G-Sync otoczony cienkimi ramkami. Wewnątrz znajdzie się procesor Intel’s Core i7-8750H, do 24 GB RAM i karta graficzna z serii RTX – w najwyższej wersji będzie to model 2080 Max-Q. Urządzenie zostanie wyposażone w porty USB-C mogące pełnić rolę portów ładowania. Podobnie jak w przypadku ROG Mothership cena laptopa i dokładna data premiery będą podane później.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne