Połącz się z nami

Newsy

CES 2019: Asus ROG Mothership – AiO dla graczy

Rozkładany design i możliwość odłączenia klawiatury.

Opublikowane

dnia

Gamingowe laptopy często znajdują się na granicy tego, co możemy nazwać „urządzeniem przenośnym”. ROG Mothership waży niemal 5 kg, ma w środku najnowsze i najpotężniejsze podzespoły i może swobodnie konkurować z niejednym desktopem.

Pod względem designu Mothership przypomina nieco Microsoft Surface. Ten ogromny laptop można rozdzielić na dwa elementy – 17,3-calowy ekran 1080p z podstawką zawierający wszystkie porty i podzespoły, oraz składaną klawiaturę. Łączą się one ze sobą za pomocą Wi-fi lub przewodu. Nietypowa, pionowa konstrukcja została zaprojektowana z myślą o lepszym chłodzeniu urządzenia, gdy to będzie ciężko pracowało.

A będzie – laptop otrzymał potężną specyfikację. W jego wnętrzu pracuje fabrycznie overclockowany procesor Intel Core i9-8950HK, karta graficzna Nvidia RTX 2080, do 64 GB RAM i dysk SSD. Sam ekran również dostosowany jest do potrzeb graczy dzięki dużej częstotliwości odświeżania 144 Hz. Cena i reszta specyfikacji urządzenia pozostają nieznane, ale wiadomo, że ROG Mothership będzie miał premierę w pierwszym kwartale 2019 roku.

To nie jedyna nowość od Asusa na tegorocznych targach CES. Firma zaprezentowała także inny gamingowy komputer z ultracienkiej serii Zephyrus S. Otrzyma on 17,3-calowy ekran 1080p 144 Hz z G-Sync otoczony cienkimi ramkami. Wewnątrz znajdzie się procesor Intel’s Core i7-8750H, do 24 GB RAM i karta graficzna z serii RTX – w najwyższej wersji będzie to model 2080 Max-Q. Urządzenie zostanie wyposażone w porty USB-C mogące pełnić rolę portów ładowania. Podobnie jak w przypadku ROG Mothership cena laptopa i dokładna data premiery będą podane później.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne