SOCJAL
Do góry


CES 2018: gigantyczny tablet graficzny Wacom Cintiq Pro

24- i 32-calowe warianty dla profesjonalistów.

Tablety graficzne Wacom są chętnie używane zarówno przez ilustratorów-amatorów, jak i profesjonalistów. Ci graficy, którym do tej pory nie wystarczały tablety o przekątnej 16 cali, mogą już zacierać ręce – linia Cintiq Pro powiększy się o dwa superduże urządzenia.

Nowe tablety graficzne Cintiq Pro, podobnie jak dostępny na rynku model o ekranie 16 cali, wyposażone są w szklane ekrany LCD o rozdzielczości 4K i specjalnie skalibrowanej palecie barw, jak najdokładniej odzwierciedlającą rzeczywiste kolory. Mają one współpracować z rysikiem Pro Pen 2, który obsługuje 8 tysięcy poziomów czułości nacisku. Do sterowania ogromnymi tabletami służyć będzie specjalny pilot ExpressKey Remote, w którym znajdą się wszystkie najważniejsze funkcje: wklej, wytnij, cofnij itd.

Tablety graficzne robią wrażenie nie tylko swoimi rozmiarami, ale również i ceną. 24-calowy wariant będzie kosztował 2 000 USD (ok. 7 000 PLN), a jego większy brat – 3 300 USD (czyli 11 600 PLN). Obydwa będą dostępne w pierwszym kwartale 2018 roku. Amatorzy raczej nie zainteresują się sprzętem w tym przedziale cenowym, ale Wacom zapowiada, że wkrótce przedstawi szereg innych propozycji przeznaczonych dla różnych odbiorców.  

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy