Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: DeepFrame – wielkopowierzchniowy system AR

Czyżby tak wyglądała przyszłość kampanii marketingowych?

Opublikowane

dnia

Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona to póki co domena samotników – każdy obserwuje wirtualny świat poprzez headset lub kamerę w telefonie. Opracowany przez Duńczyków z Realfiction ekran DeepFrame pozwala na wyświetlanie zawartości AR, którą jednocześnie może oglądać wiele osób.

Ekran o przekątnej 64 cali działa na zasadzie odbicia obrazu. Płaski obraz wyświetlony na umieszczonym przed nim ekranie LED zostaje przechwycony, zaś specjalne pokrycie DeepFrame odbija go i nadaje mu głębi. Jakość uzyskanego „hologramu” zależy od rozdzielczości wykorzystanego nośnika pierwotnego: aby uzyskać jak najbardziej przekonujący efekt należy użyć ekranu obsługującego wideo przynajmniej w 4K. Efekt AR zachowany jest niezależnie od kąta widzenia obserwatora. Ekran może być również wmontowany w ściany lub okna.

Nietrudno znaleźć wiele obszarów zastosowania dla tego rozwiązania. Podczas targów CES Realfiction zaprezentowało jedno z nich: wirtualny konfigurator samochodów. Dzięki niemu klient może z dużą dokładnością sprawdzić, jak jego nowe auto będzie wyglądało w różnych wariantach wyposażenia i kolorach lakieru. DeepFrame może zainteresować również muzea, galerie sztuki oraz parki rozrywki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne