Połącz się z nami

Newsy

CES 2018: DeepFrame – wielkopowierzchniowy system AR

Czyżby tak wyglądała przyszłość kampanii marketingowych?

Opublikowane

dnia

Rzeczywistość wirtualna i rozszerzona to póki co domena samotników – każdy obserwuje wirtualny świat poprzez headset lub kamerę w telefonie. Opracowany przez Duńczyków z Realfiction ekran DeepFrame pozwala na wyświetlanie zawartości AR, którą jednocześnie może oglądać wiele osób.

Ekran o przekątnej 64 cali działa na zasadzie odbicia obrazu. Płaski obraz wyświetlony na umieszczonym przed nim ekranie LED zostaje przechwycony, zaś specjalne pokrycie DeepFrame odbija go i nadaje mu głębi. Jakość uzyskanego „hologramu” zależy od rozdzielczości wykorzystanego nośnika pierwotnego: aby uzyskać jak najbardziej przekonujący efekt należy użyć ekranu obsługującego wideo przynajmniej w 4K. Efekt AR zachowany jest niezależnie od kąta widzenia obserwatora. Ekran może być również wmontowany w ściany lub okna.

Nietrudno znaleźć wiele obszarów zastosowania dla tego rozwiązania. Podczas targów CES Realfiction zaprezentowało jedno z nich: wirtualny konfigurator samochodów. Dzięki niemu klient może z dużą dokładnością sprawdzić, jak jego nowe auto będzie wyglądało w różnych wariantach wyposażenia i kolorach lakieru. DeepFrame może zainteresować również muzea, galerie sztuki oraz parki rozrywki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne