SOCJAL
Do góry


CES 2018: Kevin – inteligentny głośnik udający lokatora

Już nie taki sam w domu.

Osoby, które na dłuższy czas wyjeżdżają z domu, często zostawiają klucze rodzinie lub znajomym albo zdalnie włączają swoje inteligentne oświetlenie – ma to udawać że wewnątrz ktoś jest i tym samym odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Inteligentny głośnik Mitipi Kevin ma przejąć tę rolę.

Na pierwszy rzut oka Kevin wygląda jak zwykły sprzęt smart home – jego przód pokryty jest miękką tkaniną przypominającą tę wykorzystaną w Google Home. Z tyłu głośnik kryje jednak cały arsenał diod LED o różnym kolorze i kierunku umieszczenia. Za ich pomocą symulowane jest włączanie i wyłączanie światła w różnych pokojach. Ponadto głośnik posiada bibliotekę dźwięków naśladujących codzienne czynności o wybranym nasileniu i częstotliwości. Harmonogram odgłosów będzie można dostosowywać przez towarzyszącą aplikację; producent zapewnia, że Kevin zawiera tyle dźwięków, aby osoba postronna nie zorientowała się, że te się powtarzają.

Mitipi rozpocznie dystrybucję głośnika przez Kickstarter – kampania rozpocznie się w ciągu kilku tygodni. Kevin powinien kosztować ok. 200-250 USD (700-870 PLN).

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy