Połącz się z nami

Newsy

Boeing Starliner pomyślnie przeszedł ważny test bezpieczeństwa

Kapsuła pozostawała w powietrzu przez 75 sekund.

Opublikowane

dnia

Chociaż prace nad kosmicznym statkiem pasażerskim Boeinga postępują wolniej niż w przypadku jego rywala ze SpaceX, CST-100 Starliner również jest coraz bliżej lotu na orbitę. Tym razem przeszedł on istotny test sprawdzający bezpieczeństwo astronautów i personelu naziemnego.

Przeprowadzony test dotyczył rakietowego systemu ratunkowego, jednego z kluczowych elementów bezpieczeństwa – pozwala on na natychmiastowe odłączenie kapsuły z astronautami od rakiety. Starliner musiał „uciec” z symulowanej niebezpiecznej sytuacji startowej. Polegało to na uruchomieniu czterech silników startowych, które w razie błędu rakiety wyniosą kapsułę bezpiecznie do góry, oraz otwarciu spadochronów pozwalających astronautom na bezpieczny powrót.

Test zakończył się niemal całkowitym sukcesem – Starliner poprawnie odpalił silniki i oddalił się od punktu startowego, ale podczas powrotu na powierzchnię Ziemi otworzyły się jedynie dwa z trzech spadochronów bezpieczeństwa. Na szczęście wystarczyły one do łagodnego posadowienia kapsuły. Dodatkowo lądowanie zostało zmiękczone poprzez specjalne poduszki powietrzne zainstalowane w dolnej części kapsuły.

Problemy z otwieraniem spadochronów mogą wpłynąć na przebieg dalszych prac nad Starlinerem. Boeing będzie musiał szybko odkryć i usunąć przyczyny awarii, inaczej na pewno nie uda się zrealizować pierwszego orbitalnego lotu kapsuły w tym roku. Obecnie jest on zaplanowany na 17 grudnia, co daje producentowi jedynie miesiąc na wyeliminowanie błędu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
1 komentarz

1 komentarz

  1. http://thestylishtube.com/

    08/12/2019 o 16:32

    To nie wiem dla kogo jak ci koloniści to jeszcze wiele lat nie będzie takch.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Alphabet osiągnął wartość biliona dolarów

To czwarta amerykańska firma, której się to udało.

Opublikowane

dnia

Czwartkowe zamknięcie rynków okazało się przełomowe dla Alphabetu, spółki-matki Google. Okazało się, że zamknęła ona dzień z wynikiem przekraczającym bilion dolarów. Przedtem sztuka ta udała się tylko kompaniom petrochemicznym i trzem innym gigantom technologicznym.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Cyberpunka 2077 przeniesiona na wrzesień

Przyczyną jest chęć dopracowania wszystkich aspektów gry.

Opublikowane

dnia

16 kwietnia 2020 roku był datą wyczekiwaną przez graczy na całym świecie – to wtedy na nasze pecety i konsole miała trafić jedna z najgorętszych premier tego roku, Cyberpunk 2077. Okazuje się, że będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość, gra opóźni się bowiem o pięć miesięcy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Odkryto kolejne szkodliwe aplikacje na Androida

Na chwilę obecną wciąż są one dostępne w Sklepie Play.

Opublikowane

dnia

Otwarty charakter Androida jest zarówno jego zaletą, jak i wadą. Z jednej strony pozwala on na instalację aplikacji z dowolnego źródła, co daje dostęp do wielu niedostępnych bez VPN-u regionalnych usług i gier, ale ma on także swoją ciemniejszą stronę – większe ryzyko, że ściągana apka może być szkodliwa. Kilka tego typu programów znaleziono w Sklepie Google Play.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Microsoft kończy wsparcie dla Windowsa 7

System nie dostanie żadnych nowych aktualizacji bezpieczeństwa.

Opublikowane

dnia

Windows 7 towarzyszył użytkownikom przez ostatnie 11 lat, ale jego historia właśnie dobiega końca. Microsoft całkowicie zakończył wspieranie swojego systemu operacyjnego. Mimo tego wielu użytkowników nie zdecydowało się na aktualizację do Windowsa 10 lub innego OS-a.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

MicroLED, QLED 8K i The Sero, czyli telewizory Samsung na CES 2020

Dzięki rozdzielczości 8K model Q950TS zapewnia najlepszą jakość obrazu LCD na rynku.

Opublikowane

dnia

Podczas targów CES 2020 Samsung zaprezentował najnowszą linię telewizorów MicroLED, QLED 8K i lifestyle’owych. Poprzez wprowadzenie nowych rozmiarów ekranów, wykorzystanie możliwości Inteligentnego Skalowania do 8K, innowacyjną technologię zmiany orientacji wyświetlacza i wiele więcej, Samsung pokazał, jak jego produkty na rok 2020 wpłyną na doznania wizualne widzów i zdefiniował na nowo ich rolę w domu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne